Arda Turan'ın Fatih Terim'le ilgili 7 sözü!

Arda Turan'ın Fatih Terim'le ilgili 7 sözü!

17 Eylül 2016, Cumartesi 15:57
- A +

Barcelona'da forma giyen milli futbolcu Arda Turan, NTVSpor'da katıldığı '% 100 Futbol' adlı programda milli takım ve Fatih Terim ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Arda Turan'ın Fatih Terim ile ilgili söylediği çarpıcı 7 açıklama...

1- Ben orada olmasam da o takımın kaptanıyım. Ben kimseyle prim, para pazarlığı yapmadım, yapmam da. Hocamın emeğine saygım var, ama biz onun emeğine dünyanın her yerinde aslan gibi mücadele ederek karşılık verdik.

2- Burada üzücü ifadeler var. Hocanın tabii ki de ilkeleri olacak.'Bundan sonra benim ilkelerimde şerefle... ' diye geçen bir cümle var. Sonsuz şeref sahibi benim gönlümde ve kalbimde Allah'tır. Biz fanilerin herhangi şerefle ilgili belirleme konusu olamaz. Yine söylüyorum, hocama saygım sonsuzdur. Gerçekten böyle bir ifade kullanıyorsa bu hiç hoş değildir. Neden değildir? Biz onun evladı yaşındayız zaten. Ne zaman kulağımızı çekmiş de, hayatımız boyunca "oğlum buraya gelin" demiş biz de yapmamışız.

3- Ülkemizin yaşadığı bu sıkıntılı günlerde bizi bu şekilde gösterip, benden değil de halktan özür dileyecekmiş gibi sözler... Gerçekten hocam ile hayatım boyunca çok iyi ilişkilerim oldu. Beraber mücadelelere girmiş bir insanım. Ama bunlar iyi cümleler değil. Bizim de anamız babamız var. Biz onların evladı yaşındayız. Bizi bu şekilde halktan özür dileyecekmiş şeyler yapmış gibi göstermek.... Biz asla öyle şeyler yapmadık. Onların hiçbirisini kabul etmiyorum.

4- Hoca bizi yüz kere, bin kere milli takıma çağırmayabilir. Ama ben bir şey yapıyorsam arkadaşlarıma yardım etmek için yapıyorum. Bir tartışma, bir çözüm aranacak olay varsa yüz yüze olur. Hatalar yapmış mıyımdır? Yüz kere, bin kere. Ama kötü niyetli hatalar asla. Kavga her gün olur. Kavga etmeyen takım yok. Biz başarılıyız. 15 maç yenilmeyip Avrupa Şampiyonası’na gidip yenilebilirsin de biz saha içindeki sorunlara bakalım. Saha içindeki sorun bensem, 100 yıl boyunca burada oturmaya hazırım.

5- Ben milli takım formasını 12 yaşımdan beri şeref ve onurla taşıdım. Bundan sonra da taşımazsam, şerefle ve onurla olur. Fatih Hoca hayatı boyunca inandığı doğrular üzerine yaşadı. Ben de inandığım doğrular üzerine yaşıyorum. Ben söyleyeceklerimi bugüne kadar hep herkesin yüzüne söyledim. Kötü niyetli bir şey asla yapmadım.

6- "Ekim ayındaki Ukrayna ve İzlanda ile oynanacak 2018 Dünya Kupası maçları aday kadrosuna çağrılmaması durumunda hayal kırıklığı yaşar mısın?" sorusuna Arda şu yanıtı verdi: Öyle hayal kırıklığı hiç yaşamam. Ülkeye hizmet bu şekildeymiş. Bu şekilde karar vermişler hocamız ve yetkililerimiz. Hayal kırıklığı kesinlikle yok. Neye hayal kırıklığı içsel ve adamlığımıza yönelik olursa yaşarım. O imalar olursa, biz bunlara üzelebiliriz. Öteki türlü, biz zaten emir kuluyuz. Hayatımız boyunca milli takım için emir kulluğu yaptık. 2008'de de bu çocuk Arda'ydı. 2010'larda... Hep böyle hizmet ettik.

7- Futbolda bu tür tartışmalar yüzünden insanların birbirini kırmaması gerektiğini aktaran Arda Turan, "Çek maçını kazandık, o İrlandalı kafayı atmasa, biz belki şu anda nerelerdeydik. Portekiz grupta galibiyet almadan gitti. Belki finale gidecektik. 2008'de 90'da golü atmasam, Nihat abi sonraki maçı çevirmese. Futbol bu. Ama futbol insanları kırmaya üzmeye birbirimizi gerçekten yıpratmaya o kadar senelik dostlukları kardeşlikleri, baba-evlatlık ilişkileri bozmaya değmezdi diye düşünüyorum.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.