Arda Turan'a ne oldu?

Arda Turan'a ne oldu?

18 Haziran 2016, Cumartesi 13:51 Son Güncelleme: 18 Haziran 2016, Cumartesi 22:18
- A +

A Milli Futbol Takımımız'ın İspanya karşısında aldığı 3-0'lık mağlubiyet eleştirilerin saha dışında Fatih Terim, saha içinde ise Arda Turan'da yoğunlaşmasına sebep oldu. Hakan Ateşler / Fanatik.com.tr - Fotoğraflar: Murat Akbaş / Fransa

Bardağı taşıran son damla ise İspanya maçında Arda'nın Türk taraftarlar tarafından yuhalanırken, İspanyollar tarafından destek görmesiydi.

Arda Turan ise kendisini ıslıklayan taraftarlara ironik bir şekilde 'Bravo' diyerek tepkilere bu şekilde cevap vermişti.

Peki ne oldu Arda Turan'ın morali böyle önemli bir turnuvada bu kadar bozuldu? Aslında bunun öncesi vardı. Bilindiği üzere yıldız oyuncunun morali Milli Takım kampında da hep bozuktu.

Barcelona'dan ayrılacak" haberleri...

Barcelona'dan ayrılacak" haberleri...

Sezonu Barcelona'da şampiyonlukla tamamlayan Arda Turan hakkında İspanyol medyasında uzun süredir eleştirel haberler yer alıyordu. Arda'nın performansı beğenilmiyor, sürekli olarak antrenmanda şakalaşma fotoğrafları ti'ye alınıyordu.

Ve ilk 11'deki yeri garanti olmayan Arda'yla ilgili sürekli olarak "Sezon sonu ayrılacak" haberleri yapılıyordu

Tüm bu gelişmeler Arda'nın moralini bozarken, EURO 2016'nın yıldız oyuncu için yeniden doğuş olabileceği konuşuluyordu. Sonuçta Arda Turan Türk Milli Takımı'nın en bilinen yıldızıydı.

Slovenya maçında oyundan alındı, sonra...

Slovenya maçında oyundan alındı, sonra...

A Milliler, EURO 2016 hazırlıkları kapsamındaki son maçın deplasmanda Slovenya'yla yapmıştı.

Maçın 74. dakikasında yerini Nuri Şahin'e bırakan Arda'nın kulübeye geldikten sonraki hal ve tavırları ise şaşırtan cinstendi.

Arda'nın mutsuzluğu çok rahat şekilde anlaşılıyordu.

Arkadaşlarıyla tartıştığı iddiaları

Arkadaşlarıyla tartıştığı iddiaları

Fransa'daki kampta ise sürekli övülen, yere göğre sığdırılamayan Milli Takım hakkında, olumsuz istihbaratlar alınmıyor da değildi.

Arda'nın bazı takım arkadaşlarıyla tartıştığı öne sürülmüştü.

Antrenmanda telefonuyla oynadı!

Antrenmanda telefonuyla oynadı!

Kampta yapılan bir basın toplantısından sonra ise Arda'nın antrenmanda dinlendiği anlarda sürekli kulübede yüzü asık bir şekilde cep telefonuyla oynaması dikkatlerden kaçmamıştı.

Hırvat maçında da iyi değildi

Hırvat maçında da iyi değildi

Hırvatistan'la oynanan ve 1-0'dan çok daha farklı bir mağlubiyet alabileceğimiz maçta kenara gelen Arda Turan, istediği oyunu sergileyememenin ve mağlubiyetin etkisiyle kulübede morali bozuk bir şekilde oturdu.

Arda maç sonu ise taraftarlardan kötü oyunu sebebiyle özür dilemişti.

İspanya maçı son damla...

İspanya maçı son damla...

Hırvatistan maçındaki kötü performans Türk halkını hüsrana uğratmıştı ve tepkiler Fatih Terim ve Arda'nın oynadığı reklamlara yönelik olmuştu.

Öyle ya, reklamda oynamak başarısızlığın en büyük sebebiydi!

Ancak çok umut bağlanmasa da alınacak bir puanının her şeyi değiştirebileceğinin düşünüldüğü İspanya maçında da aynı kötü performans sahada olunca, bu sefer seyici de dayanamadı.

Reklamlar olmasa bile, turnuvaya katılacağımızın garanti olduğu İzlanda maçından sonra yapılan aşırı ve sınırı olmayan övgüler, 500 bin euroluk rekor turnuvaya katılım primi her zaman konuşulmuştu ancak turnuvayla birlikte halının altına süpürülmüştü.

İşte 2 maçta gol atamadan yenen 4 gol ve hiçbir umut vaad etmeyen futbol, kılıçların çekilmesine sebep olmuştu.

Kader maçı: Çek Cumhuriyeti...

Kader maçı: Çek Cumhuriyeti...

Şimdi herkes tüm bu psikolojik etmenlerin gölgesinde Arda Turan liderliğindeki Milli Takımımız'ın Çekler karşısında ne yapacağını konuşuyor.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.