Antalya'da gerginlik!

Süper Lig'de bu akşam oynanacak olan Antalyaspor-Fenerbahçe maçı öncesinde taraftar grupları arasında gerginlik yaşandı.

26 Eylül 2009, Cumartesi 15:46
- A +
Antalya'da gerginlik!

Fenerbahçe Kulübü taraftarı bu akşam saat 20.00'da oynanacak Antalyaspor- Fenerbahçe maçı bilet fiyatlarına tepki gösterdi, Antalyaspor yönetimini tehdit etti. Bu açıklamaya tepki gösteren kırmızı beyazlı ekibin en etkili taraftar grubu 07 Gençlik, bu akşam oynanacak maçtan önce stadyum çevresinde sarı lacivertli formayla kimsenin dolaşmasına izin vermeyeceklerini bildirdi.

Fenerbahçeliler Derneği (FEDER) bilet fiyatları ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Antalyaspor'u hedef aldı. Ligin başından bu yana kırmızı beyazlıların sahasında oynadığı maçlarda uyguladığı misafir taraftar fiyatlarının 5- 15 TL arasında değiştiği belirtilen açıklamada, Fenerbahçe maçı biletlerinin ise 75 TL olarak belirlendiğine dikkat çekildi.

FEDER'in açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

"Ligin başından beri sahasında oynadığı maçlarda uyguladığı fiyatlar incelendiğinde pervasızlığın boyutları çarpıcı olarak ortaya çıkmaktadır. Sahasındaki ilk üç maçta rakip taraftar tribünü için 5- 15 TL aralığında fiyat belirleyip uygulayan Antalyaspor A.Ş., bu hafta oynanacak Fenerbahçe maçı için ise rakip taraftar tribününe 75 TL fiyat biçmiştir. Antalyaspor Yönetim Kurulu bu uygulamasında ısrar ederse Fenerbahçe taraftarı düşmanı ilan edilecek ve hesabı sorulacaktır."

Bu açıklamaya cevap vermekte gecikmeyen Antalyaspor'un en etkili taraftar gruplarından 07 Gençlik ise FEDER'e "çapulcu" benzetmesinde bulunarak, Antalyaspor camiasını düşman olarak ilan etmelerini "çirkin" olarak nitelendirdi. Açıklamanın devamında, "Bugüne kadar maçlardan önce Antalya'da Fenerbahçe formasıyla sokaklarda gezen 100'lerce atkılı ve formalı taraftarları görmek mümkündü. FEDER'in böyle çirkin ve tehdit içerikli bir yazılı açıklaması Antalya'da Fenerbahçe taraftarının artık Antalya sokaklarında ve stadyum etrafında rahatça gezemeyecek olması bizim suçumuz değildir" denildi.

07 Gençlik, FEDER'in Antalyaspor camiasından ve Antalya halkından özür dilemesini istedi.

GENÇLİK YÜRÜYECEK
Diğer yandan Antalyasporlu taraftarlar bu akşam saat 20.00'da oynanacak karşılaşma öncesi, toplu halde stadyuma yürüyecek. Ast-Der 07 Gençlik taraftar grubu tarafından organize edilen yürüyüş Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayıp yaklaşık 2 kilometre boyunca şehir merkezinden geçerek Atatürk Staryumun'da son bulacak.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...