Ankaraspor: "CAS yolu açık"

Ankaraspor yaptığı açıklamada CAS'a başvurabileceklerini belirtti.

29 Eylül 2009, Salı 18:11
- A +
Ankaraspor: 'CAS yolu açık'

Ankaraspor A.Ş. Yönetim Kurulu'nun bugün yaptığı yazılı açıklamada kulübün, Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından alınan küme düşürülme kararı karşısında Uluslararası Spor Tahkim Kurulu’na (CAS) başvuramayacağı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Açıklamada FIFA statüsünün 63. maddesinin incelenmesi durumunda Ankaraspor’a CAS yolunun sonuna kadar açık olduğunun görüldüğünün altı çizilirken, Anayasa Mahkemesi’nin, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulu ile ilgili kararına işaret edildi. FIFA’nın, "Tahkim Kurulu’nu bağımsız ve tarafsız bir mahkeme olarak görmediği" ve verilen ceza süresinin 3 ayı aşması ya da 4 maçlık cezayı geçmesi halinde, FIFA statüsünün 63. maddesine göre, konunun tedbir talepli olarak CAS’a götürülebileceğini belirten kulüp, "hukuka aykırı" halin devamı ile Ankaraspor’un beklentilerinin aksine bir karar çıkması durumunda, Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu için de Anayasa Mahkemesi kararının emsal teşkil edebileceği uyarısında bulundu.

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, federasyonun İstinye’deki merkez  binasında yarın yapacağı duruşmalı toplantıda, PFDK tarafından Bank Asya 1. Lig’e düşürülen Ankaraspor ile yöneticilerine uzun süreli hak mahrumiyeti cezası verilen Ankaragücü kulüplerinin temsilcilerini dinleyecek.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...