Ali Ece'den Beşiktaş'a Quaresma önerisi!

Beşiktaş, Portekizli futbolcu Quaresma'yı kadro dışı bıraktığını geçtiğimiz günlerde resmi açıklama yaparak duyurmuştu. Quaresma da sosyal medya hesabından geleceğiyle ilgili yakında açıklama yapacağını ifade etmişti. NTV'de yayınlanan 90+ programında konuşan yazarımız Ali Ece, Beşiktaş'ın Quaresma kararını değerlendirdi.

25 Ağustos 2019, Pazar 17:57
- A +

Beşiktaş, yeni sezona Quaresma kriziyle başladı. Siyah-beyazlılar, Quaresma'yı kadro dışı bıraktığını geçtiğimiz günlerde resmi açıklama yaparak duyurmuştu. Quaresma da sosyal medya hesabından geleceğiyle ilgili yakından açıklama yapacağını ifade etmişti.

NTV'de yayınlanan 90+ programında konuşan yazarımız Ali Ece, Beşiktaş'ın Quaresma kararını değerlendirdi.

Beşiktaş yönetiminin taktiksel açıdan Quaresma ile devam etmeme kararını doğru bulduğunu ifade eden Ali Ece, "Geçen sezon maçı koparma, kazandırma özelliğinin yanı sıra maç kaybettirme özelliği de ön plana çıkmaya başladı. Sırf gördüğü kartlar değil, kaybettirdiği toplarla da. Abdullah Avcı bence bu süreci çok iyi yönetti." dedi.

Quaresma'nın Beşiktaş tarihine damga vuran bir oyuncu olduğunu söyleyen Ali Ece, "Quaresma ilk geldiğinde 'Bir ilkokul öğretmenim bir de Şenol Güneş anladı bu hayatta beni' dedi. Şimdi bu bağ bir, ikincisi Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi gruplarından namağlup çıkmasında Quaresma'nın performansının etkisi büyüktür." dedi.

Quaresma'yı sevmeyen taraftarın bile 'Bu şekilde gitmesin' dediğini ifade eden Ali Ece, "Beşiktaş Quaresma için tören yapmalı ya da özel bir maç yapmalı. Şimdiki oyuncuların oynamasına da gerek yok. Pascal Nouma'lar oynasın. Bunun için Quaresma'nın ikna edilmesi lazım" dedi.

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...