Alex Metris'teydi

Dün Aziz Yıldırım'ın tutuklandığı 3 Temmuz gününden bu yana tam tamına 100 gün geçti. Kaptan Alex de Souza, tutukluluğunun 100. gününde başkanını yalnız bırakmadı.

10 Ekim 2011, Pazartesi 16:34
- A +

Dün Şike Soruşturması’nın başladığı 3 Temmuz tarihinden bu yana tam tamına 100 gün geride kaldı. Bu aynı zamanda Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın adliye koridorları, hastaneler ve Metris Cezaevi’nde toplam 100 gününü geçirdiği, anlamına da geliyordu. Başkan Yıldırım, 13 yıl sonra ilk kez Fenerbahçe’den bu kadar uzak kalmıştı. İşte tutukluluğunun 100. gününde Fenerbahçe Kaptanı Alex de Souza, Başkan Yıldırım ve diğer tutuklu yöneticiler; Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, Cemil Turan ile Tamer Yelkovan’ı da ziyaret etti. Yaklaşık 1 saat kadar süren görüşmede; ailesi ve takım arkadaşlarının selamını Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilere ileten Alex, şampiyonluk sözü vermeyi de ihmal etmedi. Alex’in Başkan Yıldırım’a, “Siz merak etmeyin. Bu yıl da canımızı dişimize takarak şampiyon olacağız. Kaldığımız yerden devam edeceğiz. Sizi en kısa zamanda aramızda görmek istiyoruz. İnanıyorum ki bu günler de çok yakın” dediği öğrenildi.

NE KONUŞTULAR?

Fenerbahçe'nin Brezilyalı kaptanı Alex de Souza, Metris Cezaevi'nde bulunan Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım'ı ziyareti sonrası FB TV'ye yaptığı açıklamada, "Uzun bir süredir Başkanımızı göremiyorduk. Başkanımızı görmek bugün nasip oldu. Benim özellikle, sağlık durumu konusunda endişem vardı. Ama gerçekten iyi görünüyor. Güçlü görünüyor" dedi.

Tecrübeli futbolcu Alex, Sarı-lacivertli kulübün Yönetim Kurulu Üyesi Ünal Uzun, eski futbolcu Rıdvan Dilmen ile tercümanlardan Umut Köse, Başkan Aziz Yıldırım'ı, Asbaşkanlardan Şekip Mosturoğlu'nu, İlhan Ekşioğlu'nu, Altyapı koordinatörü Cemil Turan'ı ve Mali İşler Müdürü Tamer Yelkovan'ı ziyaret etti.

'Özgürlük, insanın en temel haklarındandır'

Ziyaret sonrasında Fenerbahçe Televizyonu'na açıklamalarda bulunan Alex, "Çok zor, çünkü bir insanın en temel haklarından biri özgürlüktür. İnsanın özgürlüğü elinden alındığı zaman zor anlar yaşıyor, zor durumlarda kalıyor. Ben bunun en çarpıcı örneğini, Başkanımızı ziyaret edip, onun özgürlüğünün elinden alındığını gördük. Gerçekten üzüldük" diye konuştu.

'Sağlık sorunu yok'

Aziz Yıldırım'ı görmelerinin kendisine bugün nasip olduğunu belirten Alex, "Uzun bir süredir Başkanımızı göremiyorduk. Görmek bugün nasip oldu. Benim özellikle, sağlık durumu konusunda endişem vardı. Acaba sağlık durumu nasıl diye. Gerçekten iyi görünüyor. Sağlık açısından da bir problemi olmadığını gördük. Güçlü görünüyorlar. Başkan bugün güçlü görünüyordu. Bunlar benim için çok önemliydi. Özelikle sağlık durumu konusunda bir sıkıntı var mı diye endişe duymuştum. O konuda da hiçbir sıkıntı olmadığını gördük. Uzun bir aradan sonra görmek bizim için çok değişik" ifadelerini kullandı.

'Başkanımız aramıza dönecek'

Aziz Yıldırım ile fikir alışverişinde bulunduklarını vurgulayan Alex, "Bu içinde bulunduğu zor durumdan onu çıkarmak için biz de elimizden geldiği kadar, saha içerisinde ona destek vereceğimizi anlattık. Bizden bir takım ricaları oldu. Onları bizle paylaştı. Güzel bir fikir alışverişi oldu. Orada, çok iyi bir şekilde, güçlü bir şekilde bulunduğunu, güçlü bir duruş sergilediğini kendi gözlerimle gördüm. Bu benim için çok önemliydi. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Neler yapabiliriz? Nasıl düzeltebiliriz diye. Ümit ediyorum ki ilerleyen günlerde de, en kısa zamanda onu serbest bırakacak kararlar çıkacaktır. Başkanımız tekrar aramıza dönecektir" dedi.

'Taraftarlarımız Başkanımız için de dua etsin'

Enerjiye inandığını söylen Alex, Sarı-lacivertli taraftarlardan bir de istekte bulundu:

"Herkesin dua ettiğini biliyorum. Taraftarların her dualarında başkan içinde dua etmelerini diliyorum. O dualar bir enerji bütünlüğü olur, toplanır, Başkanımızın zor zamanlarında ona enerji olarak geri döner. Ben de taraftarlarımızdan böyle de bir istekte bulunuyorum."

'Herkesin selamını götürdüm'

Alex ne konuştukları ile ilgili soru üzerine ise, "Çok özel bir şey konuşulmadı sadece ben bütün ailemden, tanıdıklarımdan ve Samandıra personelinden, beraber top oynadığımız arkadaşlarımda selam götürdüm. O da bunları çok güzel bir şekilde karşıladı. Üç aydır orada ve zor durumlar atlatmış bir insan. Öyle özele değil de genel anlamda her şeyin yolunda gittiğine dahil pozitif mesajları verdik" şeklinde konuştu.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.