Akit Tv sunucusunun skandal sözlerine suç duyurusu

İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı, “Sivilleri öldürecek olsak başta Cihangir’den başlarız. Nişantaşı, Etiler var. Bir sürü hain var. Türkiye Büyük Millet Meclisi var” diyen AKİT TV sunucusu Ahmet Keser ve yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu..

27 Şubat 2018, Salı 14:45 Son Güncelleme: 27 Şubat 2018, Salı 15:41
- A +

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı İl Başkan Yardımcısı avukat Mehmet Fatih Savaş’ın verdiği suç duyurusu dilekçesinde, Akit TV sunucusu Ahmet Keser, Genel Yayın Yönetmeni Bülent Sarıdiken ve Akit TV ve Yeni Akit Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve İcra Kurulu Başkanı şüpheli sıfatında yer aldı.

ALADAĞ YANGININDA DA BENZER ŞEYLER SÖYLEDİ

Dilekçede Keser’in, “Halkın, kendisi gibi düşünmeyen kesimlerini hedef göstermesi, ayrıştırması ve daha da ötesinde vatan haini ilan ederek, İstanbul’un belli bölgelerinde yaşayan kimselerin vatan haini ve öldürülecek ilk kesimler olduğu” şeklinde algı yarattığı kaydedildi.

Keser’in sözleri nedeniyle ‘Halkı, Kin ve Düşmanlığa Tahrik ve Aşağılama’ suçunun işlendiği belirtildi.

Ayrıca şüpheli Keser’in Adana’da 11’i çocuk 1’i eğitmen 12 kişinin yurt yangını faciasında hayatını kaybettiği olaya ilişkin, “O çocukları senin sarıldığın Cumhuriyet yaktı, Nişantaşı’nda, Cihangir’de oturan Beyaz Türkler yaktı” şeklindeki ifadelerine de değinilerek daha önce de benzer yorumlarda bulunulduğu belirtildi.

Son olarak dilekçede tüm bu nedenlere bağlı olarak toplumda infial yaratan, kutuplaştırıcı yayınların önüne geçilmesi için failler hakkında soruşturma başlatılarak kamu davası açılıp etkin bir şekilde cezalandırılmaları istendi. (Hürriyet)

Akit TV sunucusundan skandal sözler!
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.