Ahmet Ağaoğlu: Irkçılık bir insanlık ayıbıdır!

Ahmet Ağaoğlu, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçında 5-0 kazandıkları Büyükşehir Belediye Erzurumspor mücadelesinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

05 Şubat 2020, Çarşamba 11:11 Son Güncelleme:
- A +

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Ziraat Türkiye Kupası kapsamında Büyükeşehir Belediye Erzurumspor'a karşı 5-0 kazandı. Ağaoğlu, galibiyetin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Nijeryalı oyuncusu John Obi Mikel'e yapılan ırkçı saldırıyla ilgili sorulan soru üzerine ise Ağaoğlu, 'Irkçılık bir insanlık ayıbı. Yüz yıl öncesinde kalması gereken bir insanlık ayıbı. Ülkemiz adına utanç verici bir durum. Obi Mikel'le konuştum. Saha içerisinde böyle bir şey gerçekleşmiyor. Sadece Emre'nin kendisine hakaret ettiğini söyledi. Emre'nin Obi Mikel'e herhangi bir ırkçı kelime kullanmadığını ifade etti. Daha sonra sosyal medya üzerinden Mikel'in kendisine, eşine ve çocuklarına yönelik herksin malumu olan saldırılar başladı. Bu bir insanlık ayıbı. Ülkemiz adına utanç verici bir sorun. Bunu yapan insanlar neyi düşünerek yaptılar, hangi kafa yapısıyla bunu yaptılar anlamak mümkün değil. Bu işin ucunun nereye gideceğini düşünmeden yaptıkları kesin.' dedi

Obi Mikel'in suç duyurusunda bulunacağını dile getiren Ağaoğlu, ''Zaten hemen akabinde de kulübümüz bütün bu sosyal medya hesaplarını tek tek tespit ettirip bu işi başlatanlar ve devam ettirenler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Öyle tahmin ediyorum ki Mikel'in kendisi de suç duyurusunda bulunacak. Obi Mikel'e yapılan saldırılar tamamen bir grup taraftarın sosyal medya üzerinden yapmış olduğu hoş olmayan insanlık suçu. Ülkenizde bir anlamda misafir olan oyuncunun eşine ve 4 yaşındaki çocuğuna ağıza alınmayacak hakaretler ediyorsunuz. Acaba o hakaretleri eden insanlar yaptıkları hakaretin onda birine kendileri maruz kalsa nasıl tepki gösterirler.'' şeklinde açıklamalarda bulundu.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...