Advocaat'tan ayrılık kararı!

Advocaat'tan ayrılık kararı!

21 Şubat 2017, Salı 10:55
- A +

Fenerbahçe'de sıcak gelişmeler yaşanıyor...

Fenerbahçe Teknik Direktörü Advocaat, yönetimin "Kal" teklifine rağmen devam etmeme kararı aldı.

Yönetim de yerine gelecek isim konusunda adayları belirleme çalışmalarına başladı. İşte yaşananlar ve ismi ortaya atılan sürpriz teknik adam...

Advocaat, yönetimin "Kal" teklifine rağmen, 'her şeyin tek sorumlusu' olarak gösterilmekten rahatsız ve sezon sonu görevi bırakmayı düşünüyor.

İşte Advocaat'ın kendisi hakkında rahatsızlık duyduğu konular ve bu olaylar hakkındaki görüşleri:

1- Advocaat'ın en çok sinirlendiği konu, 'tazminat almak için istifa etmiyor' şeklindeki iddialar.

Hollandalı, konuyla ilgili bir sohbette, "Sözleşmem sezon sonunda bitiyor ve tazminat maddesi yok. Beni paragöz bir antrenör olarak göstermek kime ne kazandıracak? Ben buraya Fenerbahçe yönetiminin davetiyle geldim ve yeni bir heyecan hissettim. Para hep ikinci plandaydı" ifadelerini kullandı.

2- Tecrübeli çalıştırıcının, rahatsızlık duyduğu bir başka nokta ise 'Her şeyin sorumlusu teknik direktör' algısının yönetime yakın kaynaklarca dillendirilmesi...

Advocaat'ın, "Yönetimden, sahadaki çimciye kadar bir mücadele veriyoruz. Başarı ya da başarısızlık bir kişiye mal edilemez. Devre arasında transfer yapamadık, çünkü şartlar uygun olmadı. Ama ben bu konuda kimseyi suçlamam. Ben de aynı desteği görmek istiyorum" yorumunu yaptığı bildirildi.

3- Advocaat, performanslarını beğenmediği için kadro dışı bıraktığı 2 futbolcunun yönetimin isteği ile affedilmesinden de rahatsız oldu.

Üstelik Emenike'nin Krasnodar'da oynatılmasının yönetimin 'Piyasasını kaybetmeyelim' telkini sonrası gerçekleştiği, aynı şekilde Van der Wiel'in de bu mantıkla Kasımpaşa maçında sahaya sürüldüğü kaydedildi.

Advocaat'ın ayrılık fikrine yönetimin de karşı çıkmadığı ve yeni arayışlara başladığı kaydedildi.

FLAŞ HAMZA HAMZAOĞLU İDDİASI

FLAŞ HAMZA HAMZAOĞLU İDDİASI

Sosyal medyada sarı lacivertli kulüp için Galatasaray'a 3 kupa kazandıran Hamza Hamzaoğlu'nun ismi konuşuluyor.

Hamza Hamzaoğlu, Galatasaray'ı çalıştırdığı dönemde küçüklüğünden beri Fenerbahçe taraftarı olduğunu açıklamıştı. (Kaynak: Sabah - Akşam)

Öte yandan Fenerbahçe'de Advocaat'ın yerine getirilmesi düşünülen teknik adamlar listesinde Aykut Kocaman da yer alıyor.

Kocaman'ı takımın başına getirmek için Galatasaray'ın Igor Tudor'da uyguladığı taktik, fikir olarak ortaya atıldı ancak karşılık bulamadı.

Aykut Kocaman'ın sözleşme fesih bedeli 600 bin Euro. Ancak Igor Tudor'un Galatasaray'a geliş sürecinde yaşanan tartışmalar ve bu rakamın Tudor'unkine (150 bin Euro) nazaran daha yüksek olması Fenerbahçe'yi bu konuda acele ettirmiyor.

Fenerbahçe'de Asbaşkan Ali Yıldırım'ın Aykut Kocaman'dan yana görüş bildirmesine rağmen bu görevin en önemli alternatifi Paris St.Germain'in eski hocası Laurent Blanc. (Kaynak: Sabah - Akşam)

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.