Advocaat'ı çıldırtan olay!

Advocaat'ı çıldırtan olay!

13 Şubat 2017, Pazartesi 07:26
- A +

Fenerbahçe teknik direktörü Dick Advocaat, Bursaspor maçı sonrası adeta çılgına döndü. Hollandalı teknik adam özellikle iki oyuncusuna çok sinirlendi... (Hürriyet)

Beşiktaş derbisi için verilen cezaları ağır bulan Advocaat, Bursa’da peş peşe yaşanan olaylarla patladı. İşte yaşananların perde arkası...

Dick Advocaat, F.Bahçe’nin 2 puan bıraktığı Bursaspor maçı sonrası basın toplantısına sinirli bir şekilde gelirken, "Bu puan kaybının nedeni sizin geç yaptığınız değişiklikler mi yoksa oyuncularınızın laubaliliği mi?" sorusuna önce, “Haklısın diyen Hollandalı teknik adam, bir süre sustuktan sonra resmen çılgına döndü ve şunları söyledi:

“Aptalca bir soru! Sizin sormanız gereken “Böyle bir penaltı nasıl verilir? olmalıydı. Beşiktaş’ın TFF’de çok dostu var. Advocaat’ın bu öfke dolu görüntüsü daha önce görülmemiş bir şeydi. Peki nedeni neydi? İşte cevabı...

ARTIK VARLIĞINI SORGULUYOR

ARTIK VARLIĞINI SORGULUYOR

Advocaat öncelikle TFF’nin Beşiktaş derbisi sonrası kendilerine verdiği cezalara çok sinirlendi. Bu ülkedeki varlığını bile sorgulamaya başlayan Advocaat, tepkisini, yakınlarına şu sözlerle dile getirmiş: “Disiplin kurulunun kararları bir fiyasko. Bu hakemler ve federasyonla biz yolumuza nasıl devam edebiliriz ki! Eşit mücadele ve yarışma hakkı verilmiyor bize.

Bu sözlerin üzerine Bursaspor maçında hakemin hatalı penaltı düdüğüyle kaybedilen 2 puan eklenince, Advocaat iyice sinirlenmiş. Maç sonrası, ismi bizde saklı birinden gelen “Oyuncu değişikliğinde geç kaldın serzenişi ise bardağı taşırmış...

BÖYLE OYNARSANIZ KAYBEDERİZ

BÖYLE OYNARSANIZ KAYBEDERİZ

Advocaat’ı çıldırtan ikinci olay ise bazı futbolcuların laubaliliği oldu. Özellikle Josef de Souza ile Aatıf’ın Bursa’daki futbolu Hollandalı teknik adamı çok sinirlendirdi. Hollandalı hoca iki oyuncuya öfkesini şu sözlerle dile getirdi: “Bu takımın patronu benim ve kararları ben veririm. Takım içinde bir kişi bile ‘öyle değil böyle oynamalıyız’ derse bunun hesabını sorarım. Siz sahada benim söylediklerimi yapmak yerine kafanıza göre hareket ettiniz. Böyle oynamaya devam ederseniz çok şey kaybederiz. Rakibi 3’e 2 yakalamışsın, sen sağdaki Lens yerine, yanında adam olan Aatıf’a pas veriyorsun!

F.BAHÇE’DEKİ GELECEĞİ TEHLİKEDE

F.BAHÇE’DEKİ GELECEĞİ TEHLİKEDE

Kısacası basın toplantısında sorulan o soru aslında Advocaat’ın en çok canını sıkan noktalardı. Oyuncu değişikliklerine tepki gelmesine üzülmüş, bazı futbolcuların laubalilikleri ise onu çileden çıkartmıştı. Bu puan kaybı aynı zamanda Advocaat’ın Fenerbahçe’deki geleceği konusunda endişeleri de beraberinde getirdi. Çünkü yönetim ile arasında artık fikir ayrılıkları var.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.