Adana at yarışları tahminleri

Fanatik hipodrom yazarı Eray Balcı, günün Adana yarışlarını değerlendirdi.

13 Ocak 2018, Cumartesi 10:38
- A +
BİR KEZ DAHA “ARTUKLU”

1.AYAK: Yarış hayatının başlangıcından itibaren çim-kum toplam 20 kez piste çıkıp bu koşuların 18 tanesinde tabela içerisinde yer edinip 3 kez de aynayı ilk gören isim olan MAHREM her ne kadar çim pist performansı çok daha etkili olsa da en az kendisi kadar formda ekürisi Dalgacı ile birlikte öncelikle kuponlara yazılması gereken isim olmalıdır. Yarış hayatı boyunca 1200-1400 mesafelerinde, özellikle bu pistte elde ettiği başarılarla bildiğimiz ÇAKIRCELEP Aşemez’in kardeşi olduğunu hatırlatan performansları ile SANGAM Ilgın’a dayanan anne kan hattıyla BERKUK aylar sonra adından tabela içerisinde bahsettiren TEZGEL GÜR, bu kiloları kaldırabilen GÜLRUH HATUN ve daha çok uzayan mesafelerde başarılı olmuş BÜNYAN önlerde istediği sert tempoyu bulursa bu mesafede de devreye girecek isimlerden biri olur.

2.AYAK: Son start aldığı 1300 mesafeli maiden koşuyu 1.22 içerisinde koşmasına rağmen formda rakibi Lualua karşısında çaresiz kalan YELLOW RED aynı yarışını yaparsa bugünün kazananı olur. Ayağına seri taylardan biri olan MANDELINO tempo yarışlarının usta jokeyi Sadettin Boyraz önderliğinde bu kez daha etkili olacaktır. Star West, Last Point ve Manhattan Boy gibi bu pisti seven isimlerin kardeşi olan ARUV BALA ve maidene veda etmesi geciken isim BERKEHAN favorinin rakipleridir.

3.AYAK: Son koşusunda benzer stilli ve açıkçası bugün karşılaşacağı rakiplere göre daha sert rakiplerden etkilenen JUST WIN’den etkili bir tempo yarışı yapmasını bekliyorum. Üç aya yakın bir araya rağmen grubun klas kısrağı FLYING BIRD start sorununu aşabilirse bu rakipler yanında her zaman söz sahibi olabilecek güçteki MISS MELODY ve uzun mesafe ısrarından vazgeçilip ideal mesafesinde koşturulmaya başlayınca yeniden sınıfını bulan LADY TULPAR az atlı koşunun diğer şanslı isimleri olur.

4.AYAK: Aynı pist ve mesafede, hemen hemen aynı rakiplerle karşı karşıya geldiği G-3 Şekerpınar koşusunda net bir zafer elde eden ARTUKLU için değişen bir şeyin olmayacağını ve bugünün de kazananının kendisi olacağını düşünüyorum.

5.AYAK: Bu pistte start aldığı her koşu agf oranlarında en çok ilgiyi gören isim olmasına rağmen her yarış geçilecek rakipler bulan CAHİL 10. koşusunda 9. ayrı biniciyle piste çıkacak olmak gibi enteresan bir istatistiği ve bir türlü kazanamama handikaplarına rağmen tecrübesinden ötürü ilk şansı vereceğim tay olacaktır. Rakipleri; ilk yarışını çok beğendiğim isimler; CAPTAIN REMO, ZEGNA ve BARBAR KRAL olur.

6.AYAK: Var olan start sorunu sağlıklı yarışlar koşmasına engel olsa da bu mesafeleri seven SAGAMI kaçak ve tempo atlarına çok iyi binen pilotu nezaretinde NEW ALAÇAT, grubun kalitesi JUNIOR PIANIST ve dört aylık aradan sonra yarışlar gören THE MENTALIST arasındaki mücadele birinciyi belirler.
1-5-9-3-12-4-2///12-9-1-11-3///2-1-4-6///1///3-4-13-2///3-11-1-2
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.