Acımasızca

Emre ile Zokora'nın Kadıköy'den kalan hesaplaşması Avni Aker'de de sürdü. Fildişili, maç öncesi Emre'nin elini sıkmadı, yaptığı faul ise tek kelimeyle acımasızcaydı.

07 Mayıs 2012, Pazartesi 02:30
- A +
Acımasızca

Trabzonspor-Fenerbahçe maçına, yine Emre ile Zokora arasındaki olaylar damga vurdu... Bu iki oyuncu arasında Kadıköy’de geçenlerin şiddeti Avni Aker’de zirve yaptı. İlk olarak maç öncesi, seromonide Fildişili oyuncu, kendisine ırkçı sözler söylediğini iddia ettiği Fenerbahçeli Emre Belözoğlu ile tokalaşmadı. Emre, elini uzatmasına karşın Zokora kollarını arkasına bağladı ve bu oyuncuya el uzatmadı. Karşılaşma içinde de birbirlerine sürekli sert müdahalede bulunan iki oyuncu arasında, ilk yarının sonlarına doğru yaşanan pozisyon ise yürekleri ağızlara getirdi. Zokora, orta sahada topa sahip olan ve seri çalımlarla rakip sahaya sokulan Emre’ye öyle bir faul yaptı ki, milli oyuncu hayalarına gelen tekme sonrası uzun süre yerden kalkamadı. Karşılaşmanın hakemi Mustafa Kamil Abitoğlu ise bu sert müdahaleye sadece sarı kart vermekle yetindi.

Sadri Şener söylemişti

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener hafta içi yaptığı açıklamada iki oyuncu arasındaki gerginlik için için şu ifadeleri kullanmıştı: “Zokora’nın, Emre’nin elini sıkacağını zannetmiyorum. Zokora çok profesyonel bir oyuncu. Lider özelliği olan bir futbolcu. Ama söylenen hoş bir kelime değil.” 

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...