Açılışı Erdoğan yapacak

Güreş Federasyonu başkanı Bekir Çeker, 2011 Dünya Güreş Şampiyonası'nın uzun süre konuşulacağını öne sürerek, şampiyonanın açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağını belirtti.

05 Eylül 2011, Pazartesi 13:04
- A +
Açılışı Erdoğan yapacak

Güreş Federasyonu Başkanı Bekir Çeker, 12-18 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak 2011 Dünya Güreş Şampiyonası’nda hem organizasyon, hem sportif açıdan mükemmel işlere imza atacaklarını söyledi.

Spor Genel Müdürlüğü’nün internet sitesine açıklamalarda bulunan Çeker, Türkiye’nin yapacağı organizasyonla, Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği (FILA) tarihinin en görkemli şampiyonasının gerçekleştirileceğini ifade ederek, "Hem organizasyon açısından, hem de sportif başarı açısından o tarihler Türk güreşi için milat olacak" ifadelerini kullandı.

İstanbul’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’na rekor sayıda ülkenin katılacağını ve şampiyonanın her açıdan mükemmel geçmesi için büyük çaba sarf ettiklerini belirten Çeker, Türkiye olarak son yıllarda çok önemli spor organizasyonlarını büyük bir başarıyla gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Universiade, Avrupa Gençlik Oyunları, Dünya Basketbol Şampiyonası’nın bunlara örnek olduğunu kaydeden Çeker, "Şimdi önümüzde bir büyük şampiyona daha var. 12-18 Eylül tarihleri arasında dünyanın kalbi bir kez daha İstanbul’da atacak. Dünya Güreş Şampiyonası’nı hem görsel açıdan hem de Türkiye’nin sportif başarısı açısından en mükemmel şekilde gerçekleşmesi için geceli gündüzlü çalışıyoruz. Bu şampiyona FILA tarihinde de uzun yıllar konuşulacak bir şampiyona olacak" şeklinde görüşlerini aktardı.

Bekir Çeker, güreşçilerin bir yıldan bu yana sistemli olarak Dünya Şampiyonası’na hazırlandığına dikkati çekerek, "Şampiyonanın kendi ülkemizde yapılacak olması sporcularımız üzerinde olumlu bir etki bıraktı. Sinan Erdem Spor Salonu’nun dolması halinde güreşçilerimiz seyircinin de desteğiyle büyük başarılara imza atacak. Bizim grekoromen, serbest ve bayanlarda hedefimiz gelecek sene Londra’da yapılacak olimpiyatlar için kota almak. Önce kota sonra madalyayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.
 

"HEDEFİMİZ 3 ALTIN MADALYA''
Özellikle grekoromen ve serbestte tüm sıkletlerde hem kota, hem de madalyaya yakın olduklarını belirten Çeker, şöyle devam etti:
"Bu iki hedefimizi yakalayabilmemiz için şansın da yanımızda olması gerek. Özellikle ilk turlarda sporcularımızın alacakları galibiyetler onların kürsüye çıkmasında veya kota almasında önemli bir etken olacak. Grekoromende çok tecrübeli ve başarılı bir kadroya sahibiz. Aynı şekilde serbest stilde de yeniden bir yapılanma içine girdik. İstanbul’da bir değil, birkaç defa İstiklal Marşımızı çaldıracağız. Hedefimiz 3 altın madalya kazanmak."

Çeker, 3 altın madalyanın yanı sıra toplamda ise 7 madalya hedeflediklerini belirterek, güreşseverlerin bu önemli şampiyonada sporcuları yalnız bırakmamasını istedi.

"AÇILIŞI BAŞBAKAN ERDOĞAN YAPACAK"
Devlet büyüklerinin de Dünya Güreş Şampiyonası’na çok büyük önem verdiğini ifade eden Bekir Çeker, sözlerini şöyle tamamladı:
"Şampiyonanın açılışını Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Aynı şekilde Sayın Cumhurbaşkanımızın da şampiyonaya gelmesini bekliyoruz. Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç’ın desteği bizleri şampiyona öncesi heyecanlandırıyor. Spor teşkilatının üst düzey yöneticileri sürekli olarak arkamızda. Bundan sonra söz sporcularımızın olacak. Güreşçilerimiz elde edecekleri başarılı sonuçlarla Türkiye’yi bir kez daha ayağa kaldıracak."

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...