Abramovich'in 500 milyonluk yeni stadı

Chelsea Kulübü, 110 senedir maçlarını oynadığı Stamford Bridge stadının kapasitesini 60 bine çıkarmak için çalışmalara başladı.

14 Haziran 2015, Pazar 10:35
- A +
Abramovich'in 500 milyonluk yeni stadı
Chelsea Kulübü, 110 senedir maçlarını oynadığı Stamford Bridge Stadı'nın kapasitesini 60 bine çıkarmak için çalışmalara başladı.

Chelsea Kulübü, 110 senelik Stamford Bridge'in 41 bin 768 olan kapasitesini 60 bine çıkarmak için çalışmalara başladı. Yeni stat için belediyeden izin almaya çalışan Chelsea, izin alınırsa 3 yıl boyunca maçlarını Wembley ya da Twickenham Stadı'nda oynayamak zorunda kalacak.

Stadı enine boyuna genişletmenin mümkün olmaması nedeniyle mühendis mimarların görüşü, bu projeyi stadın zeminini kazarak gerçekleştirmek... Mimar ve mihendislere yaptırılan maketler sonrası bölge belediyesi olan Hammersmith ve Fulham'dan projeye onay çıktı. Bunu gerçekleştirmek için Chelsea Kulübü'nün belediyeye sezon sonunda müracaat etmesi bekleniyor.

Yeni stad ile birlikte gelir senede 40 milyon Pound artacak. Ancak stadın yapımı için harcanacak 500 Milyon Pound'un geri dönüşü 15 seneyi bulacak.

Son söz Abramovich


Finans olarak maliyetin büyük bir bölümünü kulübün sahibi Abramovich karşılayacak.Yeni stad yapmak için şu anda elverişli bir yer bulunamadığından son çare eldeki stadı büyütmek olacak ve son söz büyük patronun olacak.

Edip Adanır / Londra

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...