"Abdullah Avcı'ya çok yazık olur"

Beşiktaş yeni sezona yeni teknik direktörü Abdullah Avcı'yla hazırlanıyor. NTV'de yayınlanan '90+' programında konuşan yazarımız Ali Ece, Abdullah Avcı yönetimindeki Beşiktaş'ı değerlendirdi. Beşiktaş'ın transfer gündemiyle ilgili de konuşan Ali Ece, "Beşiktaş'ı izledikçe benim uykum kaçıyor" dedi.

05 Ağustos 2019, Pazartesi 15:52
- A +

Beşiktaş yeni sezon hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Siyah-beyazlı takım, yeni teknik direktörü Abdullah Avcı yönetiminde sezon hazırlıklarına devam ediyor. NTV'de yayınlanan '90+' programında konuşan yazarımız Ali Ece, Abdullah Avcı yönetimindeki Beşiktaş'ı değerlendirdi. Beşiktaş'ın transfer gündemiyle ilgili de konuşan Ali Ece, "Beşiktaş'ı izledikçe benim uykum kaçıyor" dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı hakkında konuşan yazarımız Ali Ece, "Abdullah Avcı’ya yüklenmek kolay iştir ya da oyunculara yüklenmek kolay iştir de, iki sezon üst üste şampiyon olduktan sonra hiçbir giden oyuncunun yeri doğru düzgün doldurulamadı. Türkiye’deki finansal sebeplerdenmiş peki.. İyi de Cenk Tosun’u satarken o döviz kuru, pound yani para gelirken de çok yüksek kurdan sattın o parayı niye daha iyi kullanmadın diye soruyor taraftar. Ama Beşiktaş Başkanı Sayın Orman nedense son bir yıldır Beşiktaş taraftarı dışında herkes onun için bir pırlanta." dedi.

Beşiktaş'ın kadro yapılanmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ali Ece, "Halen geçtiğimiz sezon transferindeki hatalar nedeniyle Beşiktaş sıkıntı yaşıyor. Mesela şuan Adem Llajic’in bir tane alternatifi var ancak oyuncu genç. Profesyonel lisans çıkaracak yaşta değil. Muhayyer var. Şimdi geçen sezon Llajic’in yanına Kagawa alındı. Hoca Kagawa’yı merkezde oynatabilecek bir 11 düzeni bulamadı. Nasıl bulsun? Zaten takımın en iyisi Burak Yılmaz ile birlikle Llajic’di. Bence yönetim Abdullah Hoca ile çalışamaya karar verdiğinde ona göre bir kadro planlaması yapmalıydı" dedi.

Trabzonspor'un yetiştirdiği ve Lille takımına transfer olan Yusuf Yazıcı hakkında konuşan Ali Ece, "Yusuf Yazıcı ile bir rekor kırıldı. Türkiye’de yetişmiş en yüksek bedel ile dışarıya satılmış bir oyuncu. Neden Cenk Tosun yok diyorlar. Çünkü Cenk Tosun Almanya’da yetişti. Cenk Tosun’un parasından takım kurulurdu. İkincisi bu Beşiktaş yönetimindeki bazı kişiler hala göreve devam ediyorlar. Dediler ki bütün sorun Şenol Güneş. Medyadaki bütün uzantılarına da Şenol Güneş’i kötülettiler, kötülettiler." dedi.

Abdullah Avcı'nın çok değerli bir teknik direktör olduğunu ifade eden Ali Ece, "Abdullah Avcı’nın idealindeki oyun Beşiktaş’ın oyun kültürü adı üstünde Kara Kartal, günümüzde de heyecan veren oyun, mesela Şenol Güneş’in ilk şampiyonlukta oynattığı oyun çok heyecan vericiydi. Çok yazık olur Abdullah Avcı’ya." dedi.

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...