60 yaşındaki Ayşegül Aldinç Bali'de

Ayşegül Aldinç (60) yaz mevsimini yaşayan güney yarıküredeki Endonezya’nın Bali Adası’na gitti.

10 Mart 2018, Cumartesi 13:51
- A +

Arkadaşları ile 10 gün tatil yaptı. Sosyal medya hesabında paylaştığı mayolu pozlarıyla da olay yarattı.

1990’lı yıllarda yapılan anketlerde ‘Türkiye’nin En Seksi Kadını’ seçilen şarkıcı bu kez şöyle yorumlar aldı:

“Hiç yaşlanmıyor, “En fazla 30 gösteriyor, “Genç kızları cebinden çıkarır, “Ne kullanıyorsanız bize de söyleyin, “Güzellik sırrınız nedir, yoksa estetik mi?

Ayşegül Aldinç verdiği bir röportajda ‘gençlik sırrı’ ile ilgili şunları söylemişti:

Ayşegül Aldinç verdiği bir röportajda ‘gençlik sırrı’ ile ilgili şunları söylemişti:

Düzenli yaşıyor, sağlıklı besleniyorum. Sporu eksik etmem. Olumlu düşünürüm, negatif olan her şeyden kaçarım. Tabii ki genetik önemli bir faktör. Sanatla uğraşmak da beni genç ve diri tutuyor.

AYŞEGÜL ALDİNÇ KİMDİR?

AYŞEGÜL ALDİNÇ KİMDİR?

28 Eylül 1957 İstanbul doğumlu olan Ayşegül Aldinç, gazeteci ve spor yazarı Orhan Aldinç ile resim öğretmeni Süheyla Aldinç'in kızı. Annesinin tayinleri nedeniyle lise öğrenimini üç değişik okulda tamamladı. Lise biri Kandilli Kız Lisesi'nde, ikiyi Davut Paşa Lisesi'nde, üçü Feriköy Lisesi'nde okudu.

Ardından İstanbul Tatbiki Güzel Sanatlar Akademisi Seramik Bölümü'nü (şimdiki adıyla Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü'nü) bitirdi. Mezuniyetinden kısa süre sonra İstanbul Akaretler Ortaokulu'nda Müzik Öğretmenliği yaptı. Sonra Yıldız Porselen Fabrikası'nda altı yıl desinatör olarak çalıştı.

1981-1988 yılları arasında seramikle uğraşıp yurtiçi ve yurtdışında yarışmalara katıldı. Profesyonel müzik yaşamına 1978'de Mehmet Teoman ile birlikte doldurduğu 45 devirlik 1. yüzünde Hastane 2, 2. yüzünde Yorgun ve Mutlu adlı şarkıların bulunduğu plak ile adım attı.

1981 yılında İrlanda’nın başkenti Dublin’de Eurovision yarışmasında Türkiye’yi temsil etti. İlk solo albümünü 1988'de çıkartan Ayşegül Aldinç, 1985 - 1998 yılları arasında Avrupa'nın birçok ülkesinde, Sovyetler Birliği'nde, ABD'de, Çin'de ve Ortadoğu ülkelerinde konserler verdi.

Kamera karşısına ilk kez 1985 yılında Orhan Aksoy'un yönettiği TRT dizisi Acımak’ta rol alarak geçti. 1987'de Şerif Gören'in yönettiği Katırcılar ve Yavuz Özkan'ın yönettiği Yağmur Kaçakları filmleriyle sinema oyunculuğuna başladı.

1994'te Adana Altın Koza Film Festivali'nde, Gerilla filmindeki rolüyle En iyi kadın oyuncu seçilmiştir.

Ödülleri: Altın Koza (en iyi kadın oyuncu, İstek Vakfı (en iyi kadın şarkıcı), Kıbrıs Gazeteciler Derneği (en iyi kadın şarkıcı)

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.