5. Uluslararası Açık ve Yıldırım Satranç Turnuvası Ordu'da yapılacak

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğiyle 5. Uluslararası Açık ve Yıldırım Satranç Turnuvası, 29 Nisan-5 Mayıs tarihlerinde Ordu’da yapılacak.

25 Nisan 2019, Perşembe 18:33
- A +
5. Uluslararası Açık ve Yıldırım Satranç Turnuvası Ordu'da yapılacak

Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Recep Kara, belediyenin encümen salonunda düzenlediği basın toplantısında, Ordu olarak çok büyük bir organizasyona daha ev sahipliği yapacaklarını söyledi.

Bu yıl 5’incisi düzenlenecek Ordu Uluslararası Açık ve Yıldırım Satranç Turnuvası’nın 29 Nisan-5 Mayıs’ta gerçekleştirileceğini belirten Kara, belediye olarak spora ve sporculara olan desteklerinin sürdüğünü ifade etti.

Kara, Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde gerçekleştirilecek turnuvaya 29’u unvanlı 76’sı yabancı olmak üzere 528 satranç sporcusunun katılacağını kaydederek, bu organizasyonu kentin turizmi açısından da son derece önemsediklerini vurguladı.

Türkiye’nin yanı sıra turnuvaya kayıt yaptıran ülkelerin Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan, Almanya, Slovakya, Polonya, Ukrayna, Mısır, Suriye, İran ve Sırbistan olduğunu belirten Kara, turnuva kapsamında 52 bin lira para ödülü dağıtılacağını aktardı.

Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Demircan ise Ordu’da geleneksel hale gelen turnuvanın bu yıl daha renkli geçeceğini belirtti.

Turnuvaya Türkiye’nin farklı illerinden katılım olduğunu belirten Demircan, bunun yanı sıra yabancı sporcuların sayılarının da artmasının sevindirici olduğunu kaydetti.

Demircan, satranca destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler ve ekibine teşekkür etti.

AA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...