30 Avrupa ülkesi madalyasız!

Türkiye ile birlikte Sochi Kış Oyunları'nda mücadele eden 49 Avrupa ülkesinden 30'u kürsüye çıkma başarısı gösteremedi...

24 Şubat 2014, Pazartesi 02:30
- A +
30 Avrupa ülkesi madalyasız!

2014 Sochi Kış Olimpiyat Oyunları’na 6 sporcuyla katılan ve kötü dereceler aldığı için çok eleştirilen Türkiye’nin dışında diğer Avrupa ülkeleri de sınıfta kaldı. 15 sporcunun üzerinde bir kafileyle Sochi’de yer alan Estonya, Danimarka, Bulgaristan, Macaristan, Romanya ve İspanya gibi ülkeler de, evine madalyasız döndü. Toplam 88 ülkenin mücadele ettiği Sochi’de toplam 26 ülke kürsüye çıkma başarısı gösterdi. Bu 26 ülkeden 19’u Avrupa ülkesiydi. 49 Avrupa ülkesinden 19’u madalya sevinci yaşarken Türkiye ile birlikte tam 29 Avrupa ülkesi ilk 3’e giremedi. Madalya sıralamasının zirvesinde ise yine iki Avrupa ülkesi vardı. Ev sahibi Rusya ile Norveç ilk iki sıranın sahibiydi.

Hatice Yücel

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.