2. Uluslararası Mersin Maratonu etkinlikleri iptal edildi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz: "Büyükşehir Belediyesine bağlı tüm birimlerimizin müzikli eğlenceleri, 2. Uluslararası Mersin Maratonu etkinliği kapsamındaki müzikli etkinlikler ve Kongre ve Sergi Sarayında yapılacak tüm konserlerimiz iptal edilmiştir"

11 Aralık 2016, Pazar 18:49
- A +
2. Uluslararası Mersin Maratonu etkinlikleri iptal edildi
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İstanbul’daki terör saldırısı nedeniyle 2. Uluslararası Mersin Maratonu kapsamındaki müzikli etkinliklerin iptal edildiğini bildirdi. Kocamaz, yazılı açıklamasında, dün Beşiktaş Vodafone Arena yakınlarında hain terör saldırısı gerçekleştirildiğini anımsatarak, "Terör saldırısı nedeniyle Mersin Büyükşehir Belediyesine bağlı tüm birimlerimizin müzikli eğlenceleri, 2. Uluslararası Mersin Maratonu etkinliği kapsamındaki müzikli etkinlikler ve Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak tüm konserlerimiz iptal edilmiştir." ifadesini kullandı.

'Dik duruşumuz bir kez daha gözler önüne serilmiştir'

İstanbul’da meydana gelen terör saldırısının ardından bir günlük milli yas ilan edilip, tüm bayrakların yarıya çekildiğini anımsatan Kocamaz, şunları kaydetti: "Terör örgütlerince düzenlenen hain saldırı sonrasında Türkiye Futbol Federasyonu da hiçbir müsabakasını iptal etmemiş, devletimiz ve milletimiz teröre karşı sarsılmaz dik duruşunu bir kez daha, net ve kararlı bir şekilde gözler önüne sermiştir. 2. Uluslararası Mersin Maratonu uluslararası beş yıldızlı maratonlar arasında yer aldığından ve maraton tarihinin Avrupa Atletizm Birliği tarafından uzun süreli hazırlıklar neticesinde önceden belirlenmesi sebebiyle iptal edilmesi söz konusu olamamış, iptal edilmesi halinde düzenleyeceğimiz Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Finali’nin iptalini içeren bir ceza alınması söz konusu olmuştur."

15 Temmuz vurgusu

Kocamaz, 15 Temmuz şehitleri anısına düzenlenen maratonda vatandaşlarla beraber teröre inat, ülkenin birlik ve beraberliğini tüm dünyaya haykırmak için alanda bir araya geldiklerini vurgulayarak, bayraklarını alarak gelen tüm Mersinlilerle teröre karşı tek yumruk, tek yürek olduklarını belirtti. "Sonuna kadar demokrasi sonsuza kadar cumhuriyet" diyerek halkla beraber kol kola, omuz omuza, yılmadan, yorulmadan, yıkılmadan 15 Temmuz şehitleri anısını ayakta tutabilmek ve onların emanetlerini yaşatmak için koştuklarını aktaran Kocamaz, açıklamasında ayrıca "27 bin kişilik katılımcısıyla dev bir organizasyona imza atarak, bugün bizlerle beraber maraton alanına koşan, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için bir araya gelen ve hain saldırılara en net cevabı veren bağımsızlık sevdalısı, genç, yaşlı, kadın, erkek, 7’den 77’ye tüm halkımıza teşekkür ediyor, tüm Mersin’i birlik ve beraberliğimizi haykırmak için evlerimizi Türk bayraklarıyla donatmaya davet ediyoruz." ifadelerine yer verdi.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...