102 dakika yetmedi, tartışmalar sürüyor

Haftaya damga vuran olaylı Eskişehir-Akhisar maçının yankıları büyüyor. Akhisar Başkanı Hüseyin Eryüksel, “Vicdanımız rahat, Türkiye hak verdi” derken Es Es’in patronu ise, “Türkiye’de ne Fair-Play, ne insanlık kalmış” sözleriyle isyan etti.

15 Mart 2016, Salı 01:01
- A +
102 dakika yetmedi, tartışmalar sürüyor
Mesut Hoşcan: Hani nerede insanlık!

Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan’ın isyanı bitmek bilmiyor. FANATİK’e konuşan Hoşcan, sert ifadelerle yüklendi. İşte o sözler: “Kollarımıza Fair-Play amblemi takıyoruz. Ancak uygulamaya gelince başımızı öne eğip işimize bakıyoruz. Ayıptır, bu kadar olmaz. Hani nerede Fair-Play, hani nerede insanlık! Ondan sonra taraftar isyan ediyor, şehir birbirine giriyor. Haydi bakalım taraftara ceza. Bir camianın kaderiyle bu kadar oynanmaz. Barış Şimşek faul yapılan bölgenin 25 metre ötesinde topu alıp Akhisar’ın önüne koyuyor. Benim futbolcum da kenarda su içiyor. Kardeşim benim topçumu çağırsana. Türkiye’de Fair-Play falan yok.”         

Mehmet Ali Sabuncu

Hüseyin Eryüksel:Vicdanımız rahat

Akhisar Başkanı Hüseyin Eryüksel, Fair-Play’e aykırı bir durum bulunmadığı konusunda tüm Türkiye’nin hemfikir olduğunu söyledi. Eryüksel, “Cihat Arslan’ın vicdan azabı çektiğine, hep birlikte tanık olduk. Ancak o da pozisyonu izledikten sonra ne kadar haklı olduğumuzu gördü” dedi ve ekledi: “Hakemin kararı doğruydu. Cihat Arslan’ı tekrar kutluyorum. İnşallah böyle bir maçı bir daha yaşamayız. Ayrıca Türkiye’ninşu anki gündemi spor değil. İnşallah bu karanlık günleri devletimizin kararlı mücadelesiyle aşacağız.”

Hocalardan görüşler

Levent Eriş: “Tek suçlu maçın hakemi Barış Şimşek. Akhisar’ın atağını çok önde başlattı. Ayrıca futbolcuların saha içindeki kontrollerini sağlamadan maçı oynattı. Cihat Arslan asla suçlanamaz.”

Suat Kaya: “Ben Arslan’ın yerinde olsaydım golden sonra kalemi Eskişehir’e açar, rakibin gol atmasını sağlardım. Ayrıca hakemin o golü vermesi de çok ayıp.”

Metin Diyadin: “Gol nizami... Hakemin tek hatası sadece hakem atışını biraz önde yapması. Centilmenliğe aykırı bir durum sezmedim. Şartlar ne olursa olsun takımlar savunma güvenliğini yok saymamalılar.”

Reha Kapsal: “Golde Akhisar’dan çok hakem ve Eskişehirspor’un yedek kulübesi suçlu. Su molası yok. Buna rağmen Eskişehir’in 4-5 oyuncusu sakatlık pozisyonunda kenara geliyor. Düşmemeye oynayan bir takımda böyle konsantrasyon bozukluğu olmaz.” 

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...