Ziya Doğan sert sıkmış!

Trabzonspor-Ankaragücü maçını yöneten FIFA kokartlı hakem Tolga Özkalfa, Başkent ekibinin hocası Ziya Doğan'ın 90 dakika sonrasında elini sert şekilde sıktığını raporuna yazdı.

19 Ekim 2011, Çarşamba 12:00
- A +

Hukuk kurulu raporu işleme koyarak, Ziya Doğan’ı disiplin kuruluna sevketti! ‘Bu kadar da olmaz’ dedirten süreç şöyle işledi; Maç sonrası Ziya Doğan hakemlerin yanına giderek, “Faul kararlarınızdan dolayı sizi tebrik ederim” dedikten sonra, Özkalfa’yla tokalaştı. Özkalfa ile maçın 4. hakemi Volkan Bayarslan ise bire bir aynı raporu yazarak, prosedür gereği maç raporlarını federasyona ilettiler. Hukuk kurulu, İzmir bölgesi hakemi Özkalfa ve 4. hakem Bayarslan’ın raporlarını inceledikten sonra, Ziya Doğan’ı tedbirli olarak disiplin kuruluna sevketti.

‘Erkek erkeğe toka yaptım’

Böylesi ilginç bir gerekçeyle disiplin kuruluna sevkedilen Ziya Doğan’ın ceza alıp almayacağı merak konusu. Ankaragücü kulübü yetkililerinin ise bugün federasyona savunma gönderecekleri, Doğan’a herhangi bir ceza verilmesi halinde ise duruşmalı toplantı isteyecekleri öğrenildi. Yakın çevresine yaşadığı şaşkınlığı aktaran Ziya Doğan’ın, “İnanılması gerçekten çok güç. Ben, erkek erkeğe toka yaptım. ‘Verdiğiniz faul kararlarını alın bir inceleyin’
dedim. Böyle bir gerekçeyle ceza alma ihtimalimi düşünmek bile kabus” dediği öğrenildi.

Hakan Can

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;