Yones Belhanda'dan itiraf geldi: Evet, iyi hazırlanmadık!

Galatasaray'ın Faslı yıldızı Younes Belhanda, Başakşehir maçının ardından Fransa'ya gitti ve bir televizyon programında çok net açıklamalar yaptı. Fas'ı Dünya Kupası'na taşıyan Herve Renard'la birlikte programa katılan Belhanda, Başakşehir maçı, Galatasaray'a transferi ve takımını değerlendirdi.

19 Kasım 2017, Pazar 22:44 Son Güncelleme: 19 Kasım 2017, Pazar 23:20
- A +

Beinsports Fransa stüdyolarında katıldığı programda Başakşehir maçına iyi hazırlanmadıklarını ve değişik bir taktik dizilişten ötürü iyi oynayamadıklarını belirten ve bir anlamda Igor Tudor'u eleştiren Belhanda şunları söyledi:

Başakşehir maçını kaybettik. 5-1 gibi ağır bir skor aldık. Bizi öldüren Adebayor'du. Maça iyi hazırlanmadık. Farklı bir oyun anlayışıyla sahadaydık ve her zaman oynadığımız gibi oynayamadık.

Şampiyonluk yolunda Başakşehir dikkat edilmesi gereken bir takım. Biz bu maçta her şeyi ters yaptık.

Nice'te kalmak da isterim ama daha sonra başka fırsatlar çıktı. Tabii ki orada kalmak isterdim. Allan Saint-Maximin'i tercihr ettiler. Sonuçta bana göre daha genç bir oyuncu. Bana da gitmek düştü. Ama onlarla iyi ayrıldık.

Bence Marsilya'nın Gomis'i bırakması ve onun yerine Mitroglou'nu alması hataydı. Kesinlikle hataydı.

Galatasaray'dan teklif aldım sonrasında ise Moussa Sow ve Issiar Dia ile konuştum. Herve Renard ile de konuştum. Sonra da seçimimi yaptım. Galatasaray çok büyük bir kulüp.