ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Bavula sığmayanlar

28.08.2007

Kalli'nin bavulu hazır... 21 Ağustos'ta bu başlık altında Galatasaray'da kulaktan kulağa yayılan iddiaları yazdık.

Kalli’nin bavulu hazır... 21 Ağustos’ta bu başlık altında Galatasaray’da kulaktan kulağa yayılan iddiaları yazdık. Bir gün ertesinde muhabirlerimiz Florya’ya alınmadı. O günden sonra da idmanlara girmemiz engelleniyor.
Zico geldiği günden bu yana bombardıman altında. Hatta Belediye yenilgisi sonrası bile Anderlecht maçının son şansı olduğu yazıldı. Muhabirlerimiz Zico geldiği günden bu yana Samandıra’da.
Bildiklerimiz ‘bavula’ sığmıyordu. Ancak doğrulatamamıştık, yazmamıştık. Biz yazmayarak doğruyu yaptık, ancak onlar...
Ankaragücü maçı sonrası, Kalli ve Briegel’in basın toplantısına da almadılar bizi. Üstelik artık kendilerine ait bile olmayan bir statta, yani Sami Yen’de... Üstelik bir Süper Lig maçı sonrası... Üstelik buna hakları yokken... O odaya her şartta girebilirdik, girmedik. Çünkü iyi niyetliydik.
Oysa ki...
Yazılacak ve yapılacak o kadar çok şey vardı ki...
***
Galatasaray-Fenerbahçe derbisi hâlâ akıllarda... Belki de istanbul’daki su sıkıntısının nedenlerinden biri de o gece! şaka bir tarafa, ne olmuştu Sami Yen’de? Tribünlerden saha içine yüzlerce su şişesi atılmış, bazı taraftarlar ile güvenlik güçleri arasında çatışmalar yaşanmıştı. Galatasaray’a bu derbi yüzünden 5 maç seyircisiz oynama cezası verildi. Tahkim’e gittiler, ama itirazları sonuç vermedi. Ceza aynen işliyor.
Trabzonspor-Sivasspor maçı... Bitime 30 saniye var ve Trabzonspor 1-0 önde. Kimilerine göre 1 densiz, kimilerine göre birkaç akli dengesiz, kimilerine göre 8-9 taraftar sahaya girdi. Bu taraftarlar, Sivassporlu futbolcularla burun buruna, yumruk yumruğa kavga etti. Allah korudu, faciadan kılpayı dönüldü. PFDK, 5 maç seyircisiz cezası verdi. Trabzonspor isyan ediyor şimdi.
Galatasaray’a mı çok ceza verildi, Trabzonspor’a mı az?
Doğru cevabı kim verebilir?
***
Dünya kavruluyor. Ağustos ayının bu kadar sıcak geçeceği aylar öncesinden belliydi. Uyardık, ligi birkaç hafta sonra başlatın dedik. Yapmadılar, dahiyane bir çözüm ürettiler. Süper Lig’de maçlar, Türkiye’nin yarısı derin bir uykuya dalarken başlıyor şimdi.
Ancak... Avrupa Kupaları nedeniyle 2 büyük kulüp aynı gün maç oynayacaksa iş değişiyor.
Mesela Bursaspor-Galatasaray maçı önceki hafta 18.45’te başladı, Kasımpaşa-Beşiktaş maçı ise 21.45’te... Son hafta Fenerbahçe-Sivasspor maçı 18.45’te başladı, Antep-Beşiktaş maçı 21.45’te...
Bu durumda ya Galatasaray, Bursaspor, Fenerbahçe ve Sivassporlu oyuncular sıcağa daha dayanıklı, ya da Kasımpaşa, Beşiktaş ve Gaziantepli futbolcular daha dayanıksız.
Veya; ya Bursa’daki, İstanbul’daki nem oranı çok düşük, yani o saat, futbol oynamaya müsait; ya da İstanbul’daki, Antep’teki nem oranı çok yüksek ve ancak o saatte oynanabilir bir maç.
Bu konuda herhangi bilimsel bir çalışma yapıldı mı? Hayır...
Yapılsa, ikinci Lig maçları 17.00’de başlatılır mıydı?
Bir gün televizyondan ‘naklen’ bir ölüm izlersek eğer dakika dakika...
Kim suçlu olacak?
***
Milli Takım’ın uçağı... Usûle göre sadece federasyon yöneticileri, teknik heyet ve futbolcular binermiş o uçağa. Ancak Romanya dönüşü karışıyor işler. Federasyon’dan bir yetkili, alıyor eline gazeteci listesini. Yanına ‘okey’ konanlar, o çok özel uçağa biniyor; konmayanlar başının çaresine bakıyor!
***
Sonra Ankara’da bir hayvan hastanesi açılıyor, açılışta kurban kesiliyor.
***
Burası Türkiye ve burada böyle...
Kimse şaşırmasın; Türk Futbolu da böyle yönetiliyor işte.

2 YORUM
  • homendinsert 28.08.2007 10:12:04
    1

    kardeşim sana yonetimden kim dediyse kalliyi kovacaz diye onun adını ver.başkana ver polata ver ama birisine ver.çıkıp ortaya bole bole demek kolay.inandırıcı deilsiniz.

  • tarkanzbk 3.09.2007 10:19:53
    2

    Bir Galatasaraylı olarak yönetimini hiç sevmediğim halde şimdiye değin uyguladığı en doğru karar rakip bir klübün başkanının emrileri doğrultusunda Galatasaray'ı karıştırmak amacı güden provakatörleri kendi tesislerine almamasıdır.