ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Yeter artık

09.09.2007

Bugün Beşiktaş gündemi çok farklı olmalıydı...

Bugün Beşiktaş gündemi çok farklı olmalıydı... Şampiyonlar Ligi’nde varsın, ligde varsın, kupada varsın... Önün açık. Transferlerin 10 numara. Teknik kadrodan herkes memnun. Bazı kişilerin isyan etmesine karşın Sinan Engin’in gelmesiyle Akaretler-Ümraniye arasındaki kopukluk giderilmiş, işlerin çoğu toparlanmış.
Kısaca herşey yolunda.
Üstelik IFFHS değerlendirmesinde 74. sıradayken toplamış olduğu 180.5 puanla Fenerbahçe’nin ve Galatasaray’ın önüne geçerek 32. sıraya yerleşmiş, ‘marka’ değerini katlamışsın.
Gel gör ki, bundan rahatsız olan rakiplerin ve asıl önemlisi Beşiktaşlı deyip, Beşiktaş’la özdeşleştiğini söyleyenler hem ‘marka’ değerini hem de güzel giderken camiaya çomak sokup karıştırmakta.
Sakız olmuş ağızlarında. Rize maçında da aynı senaryolar yazıldı, 10 gündür de aynı hikayeler. Trabzon Başkanı çıkıp kendi çöplüğünü temizlemeden “Beşiktaş İnönü Stadı’nda adam öldürülüyor, utanmadan bize bu ceza nasıl verilebilir” diyor. Öncelikle belirtmeliyim ki, o gün yaşananların da bugün yaşatılanların da Beşiktaş Kulübü’yle ve futbol ailesiyle uzaktan yakından ilgisi yok. Her iki olay da münferit... Hele olayı bilete bağlamak hem camiaya, hem de Beşiktaş değerlerine, markaya hakarettir. Satılan kombineler ortada. Kapalı tribündeki koltuk sayısı ortada. Yüzlerce kere yazdık, hep söyledik. Yine söylüyorum. Bu işlerde kulübün hiçbir etkisi yok, ortalıkta dolaşan biletler sponsorlara dağıtılan biletlerdir. Bu biletleri her yerde bulabilirsin. Galatasaray da Fenerbahçe de aynı durumla yüzyüze.
Beşiktaş şu dönemde marka olarak Fenerbahçe ve Galatasaray’ın da önünde. Birlik ve beraberlik içinde olmak Fenerbahçe ve Galatasaray’ı korkutuyor. Hani bizler de zamanında dedik ya: Bu Fenerbahçe, Galatasaray’ın durdurulması gerekiyor diye. Şimdi aynı senaryolar Beşiktaş üzerine oynanıyor. Benim için acı olan, Beşiktaşlıyım diyen, ekmeğini Beşiktaş’tan kazanan, Beşiktaş’tan geçinen ‘sazan’ gibi bu olayların üzerine atlayıp kalemlerini ve sözlerini sermaye yapmaları. Yeter artık. Bir gün gelecek çok pişman olacaklar ancak o zaman da iş işten geçmiş olacak. Her zaman söylediğim gibi, bugün Beşiktaş ailesinin birlik beraberlik zamanı. Son sözüm: Markamıza sahip olalım, hırsızların başını belaya sokmayalım!!!

0 YORUM