ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Yapmayın!

17.10.2007

Basın toplantısında Numan Ceyhan'ı çok sıkıştırdık. Başı da ben çektim. Benim konum Fulya'ydı.

Basın toplantısında Numan Ceyhan’ı çok sıkıştırdık. Başı da ben çektim. Benim konum Fulya’ydı. 3 ay önce Fulya hakkında yazdığım yazıda, Şan Öktem Tesisleri’nde 25’e yakın Anadolu’dan gelmiş ve burada kendilerine her türlü imkanlar sunulmuş, öğrenciler var demiştik ve bu oyuncuların hepsinin de milli olduğunu da belirtmiştik. Beni korkutan bir gerçek var ki; abartmadan söylüyorum, tesislere gelirken ve içine girerken, çoğunlukla tedirgin oluyorum. Şan Öktem Tesisleri’nin yanındaki plazalarda yapılan ‘kompresör’ çalışmaları 5-6 şiddetindeki depremin sarsıntısını yaratıyor.
Aylar önce yazdığım gibi o binanın yıkılması gerektiğini ve plazalardaki 3 katın boşaltılıp, yönetimin de buraya gelip, yeni yapılacak tesislerde, altyapıyla altlı-üstlü ve sorunsuz bir şekilde işlerin yürüyeceğini yazdık. Ayrıca yılda 2.5 milyon dolar civarında bir gelir getiren plazanın satılmasından yanayım. Satıştan gelecek parayla da banka borçları temizlenir sanırım.
Ama ben geliyorum, Numan Ceyhan’ın söylediklerine. Asıl fikir ayrılığımız burada oldu. Altyapının buradan tamamen çıkartılacağı, binanın yönetime devredileceği, altyapının da Ümraniye’ye yerleşeceğini söyledi. Geçen dönem PAF’lar zorla Nevzat Demir’de çalıştırılıyor. Sinan Engin’in katkılarıyla geçen hafta Gençlerbirliği PAF maçı ilk kez orada oynandı. Peki geriyle kaldı 5 tane daha yarışmacı takım. Ara gruplarıyla, futbol okullarıyla beraber 2400’e yakın genç nerede çalışacak? Fulya’da demeyin. Çünkü yönetim, alt yapıyı istemiyormuş. Oysa buraya yapılacak 6 katta, 2 kat alttan girişle direk sahaya bağlanıp, okullar ve ve alt yapı Beşiktaş’ta kalmalı. Bu nedenle 2 buçuk milyon dolar gibi rakamlar konuşulan Şam Öktem Tesisleri’nin yenilenmesinde konuşulan para çok abartılı. Oysa Yıldırım Demirören, Murat Aksu ve Kıvanç Oktay’la yaptığım görüşmede (Gaziantep maçı dönüşü) ‘Fulya projesini ihale edeceğiniz firmaya Şan Öktem Tesis binasının da yeniden yapılması maddesini koydurun’ diye rica etmiştim. Sözleşmede var diye biliyorum. Daha önemlisi Beşiktaş’ı Beşiktaşlı’yı Beşiktaş’tan alıp, Ümraniye’ye taşımak sivri zekalılık. Yapmayın... Bu arada dün saat 17.00’de gelen haberle 1 aya kadar Fulya’nın yıkılıp, alt yapının oradan gönderileceğini öğrendim. Nevzat Demir temiz, ferah yeşillik dolu. Size daha güzel yakışır. Zaten oradan çıktığınız yok. Siz gidin Nevzat Demir’e, altyapıyı rahat bırakın.

0 YORUM