ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Türker Aslan göreve

05.09.2007

Kartal Ahmet şimşek Lisesi'nde dün basın ödülleri verildi.

Kartal Ahmet şimşek Lisesi’nde dün basın ödülleri verildi. Futbol altyapısına, amatörlere yapılan hizmetlerden dolayı bir ödüle de beni layık gördüler. Bir eğitim kurumunda ve bir çok duayen büyüklerimizin önünde Fanatik Gazetesi’ni temsilen aldığım bu ödül beni çok mutlu etti. Etti de, ya sonrası...
şu anda Türk Futbolu’nun altyapısının kafası karma karışık. Neden? Trabzonspor-Sivasspor maçının TFF yönetimi tarafından açıklanan kararından ötürü... Çünkü binlerce Trabzon-Sivas olayı yaşadık. Futbol müsabaka ve disiplin talimatını uygulayarak 500’e yakın spor kulübümüze hükmen mağlubiyet, 3 puan silme gibi cezalar verdik. Ancak bundan sonra, yılda yaklaşık 65 bin müsabaka oynatan ülkemizin amatör takımlarının maçlarını göreceksiniz. Skandal skorlarla sonuçlanacaktır. Çözüm yok mu, var. O da dürüstlüğüne adım gibi inandığım Türker Aslan’ın, yarın önüne gelecek olan Sivas’ın itiraz dosyasını iyi düşünüp, sağlıklı bir kararla, yapılan yanlışı düzeltmesi. Keşke TFF yönetimi skoru tescil etseydi. Yani 1-0 Trabzon galip deseydi.
Bakın çelişki nerede; ‘5 maç seyircisiz’ diyorsun, o zaman Trabzon suçsuz ise maçın tekrarını niye veriyorsun? Türker Aslan’a tarihi bir görev düşüyor. Nasıl yanlışlığın farkına varıp Sivas’ın cezasını 250 bin YTL’den 50 bin YTL’ye indirdiyse... Ya bu müsabakanın skorunu tescil ya da Trabzon’u hükmen mağlup edecek. Yarın önlerine gelecek o dosya için alacakları karar hem altyapılarda, hem de üstyapılarda Türk Futbolu’nun geleceğini kurtaracaktır. Yoksa başımız sağolsun.
Bir not düşmek istiyorum; Beşiktaş Yıldız Takımı Türkiye şampiyonu oldu. 2 ay önce Avrupa ve Dünya şampiyonluğu müsabakaları için Hollanda’ya gitti. Oyun 80 dakika oynanıyor, Beşiktaş 1-0 galip, dakika 75’te Belçika penaltı kazanıyor. Beşiktaş Yıldız Takımı stoperi ise kırmızı kart görüyor. Yıldız Takım, 1. de olsa, 2. de olsa müsabakadan çıkacak her türlü neticede Dünya şampiyonası’na gidecek. O ne, bir anda penaltıya isyan eden 5 tane gurbetçi sahaya iniyor. Bahattin Baydar, Haluk Duranoğlu, sahaya girenleri önlüyorlar. Ne yazık ki maçın hakemi fiili saldırı olmadığı halde maçı tatil ediyor, Beşiktaş ihraç ediliyor. Oradaki kural da aynı, Trabzon-Sivas maçındaki kural da, fark etmiyor. Ama Haluk Ulusoy başkan ise, çok şey fark eder!

0 YORUM