Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

29 Haziran 2017 Perşembe
Türker Aslan göreve

Kartal Ahmet şimşek Lisesi'nde dün basın ödülleri verildi.

04 Eylül 2007, Salı Yorum Yaz
A+ A-

Kartal Ahmet şimşek Lisesi’nde dün basın ödülleri verildi. Futbol altyapısına, amatörlere yapılan hizmetlerden dolayı bir ödüle de beni layık gördüler. Bir e¤itim kurumunda ve bir çok duayen büyüklerimizin önünde Fanatik Gazetesi’ni temsilen aldı¤ım bu ödül beni çok mutlu etti. Etti de, ya sonrası...
şu anda Türk Futbolu’nun altyapısının kafası karma karışık. Neden? Trabzonspor-Sivasspor maçının TFF yönetimi tarafından açıklanan kararından ötürü... Çünkü binlerce Trabzon-Sivas olayı yaşadık. Futbol müsabaka ve disiplin talimatını uygulayarak 500’e yakın spor kulübümüze hükmen ma¤lubiyet, 3 puan silme gibi cezalar verdik. Ancak bundan sonra, yılda yaklaşık 65 bin müsabaka oynatan ülkemizin amatör takımlarının maçlarını göreceksiniz. Skandal skorlarla sonuçlanacaktır. Çözüm yok mu, var. O da dürüstlü¤üne adım gibi inandı¤ım Türker Aslan’ın, yarın önüne gelecek olan Sivas’ın itiraz dosyasını iyi düşünüp, sa¤lıklı bir kararla, yapılan yanlışı düzeltmesi. Keşke TFF yönetimi skoru tescil etseydi. Yani 1-0 Trabzon galip deseydi.
Bakın çelişki nerede; ‘5 maç seyircisiz’ diyorsun, o zaman Trabzon suçsuz ise maçın tekrarını niye veriyorsun? Türker Aslan’a tarihi bir görev düşüyor. Nasıl yanlışlı¤ın farkına varıp Sivas’ın cezasını 250 bin YTL’den 50 bin YTL’ye indirdiyse... Ya bu müsabakanın skorunu tescil ya da Trabzon’u hükmen ma¤lup edecek. Yarın önlerine gelecek o dosya için alacakları karar hem altyapılarda, hem de üstyapılarda Türk Futbolu’nun gelece¤ini kurtaracaktır. Yoksa başımız sa¤olsun.
Bir not düşmek istiyorum; Beşiktaş Yıldız Takımı Türkiye şampiyonu oldu. 2 ay önce Avrupa ve Dünya şampiyonlu¤u müsabakaları için Hollanda’ya gitti. Oyun 80 dakika oynanıyor, Beşiktaş 1-0 galip, dakika 75’te Belçika penaltı kazanıyor. Beşiktaş Yıldız Takımı stoperi ise kırmızı kart görüyor. Yıldız Takım, 1. de olsa, 2. de olsa müsabakadan çıkacak her türlü neticede Dünya şampiyonası’na gidecek. O ne, bir anda penaltıya isyan eden 5 tane gurbetçi sahaya iniyor. Bahattin Baydar, Haluk Durano¤lu, sahaya girenleri önlüyorlar. Ne yazık ki maçın hakemi fiili saldırı olmadı¤ı halde maçı tatil ediyor, Beşiktaş ihraç ediliyor. Oradaki kural da aynı, Trabzon-Sivas maçındaki kural da, fark etmiyor. Ama Haluk Ulusoy başkan ise, çok şey fark eder!