ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Transfer çare mi?

16.12.2007

Bugün İnönü'de ilk yarının son maçı oynanacak. Sezon başından beri, maalesef saha içine hiç giremedik.

Bugün İnönü’de ilk yarının son maçı oynanacak. Sezon başından beri, maalesef saha içine hiç giremedik. Aslında bu konuda, Beşiktaş tepeden tırnağa çok yetenekli! Yönetimi, teknik kadrosu, menaceri, futbolcuları... Haklarını inkâr edemeyiz, kimseyi sermayesiz bırakmadılar.
Yarından sonra gazete sayfaları, televizyon ekranları ve gündem Beşiktaş yönünde transfer haberleri ile dolup taşacak. 31 Ocak 2008’e kadar... O gün gelse de kurtulsak.
Doğrusunu isterseniz sezonun bu döneminde aradığın özellikteki oyuncuları nerede bulacaksın? Bunu adım gibi biliyorum ki, yine hüsran sezon sonu, yeni arayışlar... Olan yine bütçeye olacak.
Transfere ihtiyaç yok mu? Var, ama şimdi değil. İyi bir devre arası hazırlık kampı ve mevcut kadro ile ligi de kupayı da çok iyi götürürsün. İlk yarıdaki puan kayıplarına bir bakılırsa hakem hataları dışında en önemli faktör kaleci. Her ne kadar iki kaleci de milli takım düzeyinde olsa bile; Beşiktaş’ın defansı, göbeğini oluşturan Ronaldo ve Zago’dan bu tarafa en büyük sıkıntıyı bu bölgelerde yaşadı. Öncelikle, sezon sonuna kadar iyi bir araştırma yapılıp buraya mutlaka transfer yapmak için değil, iyi ve doğru oyuncu bulmak için transfer yapmalı. Bunun çalışmaları da bugünden başlamalı. Kaleci ile başlamıştık kaleci ile bitsin istiyorum. Rüştü de, Hakan da sağlıklı bir Murat, Atilla, Korcan da iyi kaleciler. Ama gel gör ki, yaraya merhem değiller. Ne yazık ki, file bekçileri tuttukları ile değil, tutamadıkları ile ön plana çıkıyor. İşte o en son örneği Porto maçında yaşadık. Çok kritik dakikalarda mükemmel kurtarışlar yapan Rüştü, yapmış olduğu tek bir hata ile bütün yaptıklarını bir anda sildi. Bu görüntü sezon içindeki maçlara da yansıdı. Kaleciler çalışmıyor dersem ayıp ederim, çünkü biliyorum Öztürk hoca ile çok iyi çalışıyorlar. Bir eksik var, o eksiği de Ertuğrul Sağlam çözecek.
Bir başka konuya da değinmek istiyorum. Merak da ediyorum, acaba sezon başı Beşiktaş profesyonel takımı MHK’ya talepte bulunup, FİFA ve UEFA kararlarıyla ilgili olarak oyuncuları bir seminer aldı mı? Aldığına inanmıyorum. Çünkü eğer almış olsalardı, Liverpool maçında Serdar Kurtuluş, Serdar Özkan; Porto maçında da Rüştü Reçber o hataları yapmazlardı. Hatalar neydi? Futbol oyun kuralları dışında hakeme itiraz. Şöyle bir bakın sezon içinde alınan kart sayısına ve bunların çoğu da pozisyon gereği değil, itirazlardan. Açıkça şunu söylemek istiyorum; maç başına oynayan futbolcu kardeşlerimiz profesyonel oyuncu olduklarını temmuz ayında değil, sezon içinde de hatırlamalılar. Transfer paralarını, ‘canlı’ isteyen futbolcu kardeşlerimiz, sezon içinde de aynı canlılık ve heyecanı göstermeliler... 

1 YORUM
  • umut69 16.12.2007 14:06:52
    1

    yemen abi su altan gelen topcular takintindan bir vaz gec. burasi besiktas spor burda tecubesiz adamlarin oynama sansi fazla olamaz. bu takima transfer sart ama banko oynayacak adamlar olmasi lazim. duzgun bir maclari yok.zevkle bir mac izlemedim.