ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Taraftar sevmeli

02.01.2008

Bugün Türkiye Şampiyonu Beşiktaş Yıldız Takımı ile Yunanistan'a, Atatürk'ümüzün doğduğu şehir olan Selanik'e gidiyoruz.

Bugün Türkiye Şampiyonu Beşiktaş Yıldız Takımı ile Yunanistan’a, Atatürk’ümüzün doğduğu şehir olan Selanik’e gidiyoruz. Geçen hafta bu takımımızdan Yaş Grupları’nda 12 oyuncumuz milli takım seçmelerine çağrıldı. Beşiktaş’ın gündemini, son iki ayda milli takım apoletini takan 30’un üstündeki sporcudan daha çok Holosko meşgul ediyor. Düne kadar teknik özelliklerini hemen hemen herkes masaya yatırdı. Holosko’nun başarılı olup olmayacağı, Beşiktaş’ın aradığı santrfor olup olmadığını zaman gösterecektir.
Ancak Beşiktaş’ta Holosko’nun başarılı olabilmesi için önemli faktörlerin başında gelen Beşiktaş taraftarıdır. Neden mi? Bu kulüpten nice ümitlerle transfer edilen Ferdinand, Nouma ve Carew’in dışında birçok oyuncu Atatürk Havalimanı’nda omuzlara alındı, İnönü Stadı’ndan ise arkasından teneke çalınarak, gönderildi.
Holosko’nun hocaları ile görüştüm. Teknikten daha çok ahlaki yönü beni ilgilendiriyordu. Burak Yılmaz’a da, İbrahim Akın’a da Beşiktaş formasını giydiren futbol kariyerleriydi. Ama Beşiktaş’tan gönderen spor ahlaklarıydı. İkisi için de çok mücadele verildi. Avcı’yı ayrı bir yere koyuyorum. Çünkü onun adamlığına, iş ahlakına laf söyleyen çarpılır. Başka Ertuğrul Sağlam olmak üzere bütün hocaların, neticeye oynama düşüncesinde Koray kurtarıcıydı. Ama işe yaramadı.
Dönüyoruz Holosko’ya; Çalışkan, arkadaşlarına ve ortama uyumu iyi. Ama çocuk ruhlu. Olaylardan çabuk etkileniyor. Olumsuzluklar, kötü tezahüratlar çabuk yıpratıyor. Manisa’ya geldiği ilk dönemde, 2 milyon Euro gibi çok yüksek bonservis bedeli nedeniyle taraftardan çok tepki aldı. Ersun Yanal’ın kendini ortaya koyup Holosko’ya sahip çıkması, onu bugünlere taşıdı. Holosko’nun Beşiktaş’ta kalıcılığı isteniyorsa, ne yönetimin ne teknik kadronun ne de arkadaşlarının etkisi olacak. Tabii ki, desteği olacak. Ancak asıl sorun Beşiktaş taraftarı. İşte sıkıntı burada.
Taraftar, Holosko gelir gelmez, ‘leblebi çekirdek gibi’ gol atacak düşüncesinde olmasın. Böyle bir şey olmayacak. Çünkü Holosko’nun asist yönü daha ön plana çıkacak. Holosko, Beşiktaş’ın ilk yarıdaki oyun anlayışı ile sıkıntı yaşabilir. Taraftar sabretmeli. Koray ve Burak’ı da sayarsak, kulübe yaklaşık 15 milyon Euro maliyeti olan Holosko, önümüzdeki sezonu bile göremeyebilir. Sevgiye, desteğe ihtiyacı var. Beşiktaş taraftarı birçok yerli futbolcunun dışında, başta Youla’ya olduğu gibi eğer oyunun ilerleyen dakikalarında Holosko’ya sıkıntı yaratırsa, Filip de onlara sıkıntı yaratabilir.

1 YORUM
  • BlackANIL1903 3.01.2008 02:35:04
    1

    Holosko gibi oyuncuları Büyük kulupler 2 yıl öncesinde alır 1, 2 milyon euroya kimsenin haberi bile olmaz! verir kiraya verimliyse gelir takıma.Dünyada büyük kuluplerde bu işler böyle.Sözde büyük türk takımlarında hiç bir transfer sistemi olamdıgı iç