ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Sinan Engin neredeydi?

10.12.2007

Çok istemiştim Trabzon maçından sonra Rüştü?nün gördüğü kırmızı karttan dolayı affedilmemesini.

Çok istemiştim Trabzon maçından sonra Rüştü’nün gördüğü kırmızı karttan dolayı affedilmemesini. Çünkü hakemlerin verdikleri kararların, sadece naklen verilen maçların görüntülerine bakarak affedilmesinin; ileride çok büyük sıkıntılar yaşatacağını söylemiştik. Rüştü’den sonra Edu, ardından Rizesporlu Kürşat... Madem görüntülere göre ceza veriliyor, Bursa’da yaşananlardan sonra bakalım ne olacak? Egemen, gelecek hafta oynayacak mı?
Maçtan sonra Sinan Engin “90 dakika hiç küfür edilmedi” dedi. Biz galiba başka bir maç izledik. Bursa İl Güvenlik Kurulu’nun yapamadığını yapmaya çalıştı, bu kavganın bitmesini istedi. Ama görünen o ki yöneticiler, bunun bitmesini istemiyorlar. Bursa tribünlerinin, eli öpülecek analara, Yıldırım Demirören’e ve Beşiktaş’a etmediği küfür kalmadı. Merak ediyorum temsilciler ne yazacak?
Demirören demişken merakımızı paylaşalım... Yıldırım Demirören ve arkadaşları Bursa tribünlerine ne sıfatla oturdular? Taraftar sıfatıyla mı oradaydılar? Ali, Ahmet, Mehmet, Hasan, Hüseyin, Yemen taraftar olarak o tribünde oturamazken, Yıldırım Demirören ve arkadaşlarının maçı orada izlemesi suç değil mi. Büyük bir fırsat elden kaçtı. Beşiktaş taraftarı maçı izleyip gidecekti. Ancak Bursa Valiliği kendini düşündü ve gerilim devam etti.
Volkan’a ceza yok mu?
Beşiktaş-Rize maçının seyircili oynanmasının ana sebebi, Fenerbahçe-Beşiktaş maçında kaleci Volkan’ın, Beşiktaş taraftarını tahrik etmesi, el kol hareketleri yapmasıydı. Raporlarda Volkan’ın hareketleri açıkça yazılıydı. Tahkim Kurulu da bunu göz önüne alarak Beşiktaş’ın cezasını seyircisizden, seyirciye çevirdi. Dönüyoruz geçen sezonki Sakarya-Beşiktaş maçına... Tribünler 90 dakika küfür etti, Cangele tükürdü. Buna rağmen Runje disipline sevkedildi. Beşiktaş, Antalya maçına tek bacaklı Murat Şahin ile çıktı. Runje de temsilci raporunda yazılıydı, disipline sevkedildi. Fenerbahçe kalecisi Volkan da raporda yazılıydı. Niçin sevkedilmedi? Bakmayın siz Fenerbançe’nin federasyona karşı olduğuna... Herkes o kadar güzel rolünü oynuyor ki...
Yıldırım Demirören’e burada sesleniyorum. Yayıncı kuruluşun mikrofonlarına Haluk Ulusoy ve federasyonunun gideceğini söyledi. O halde yeni gelecek Federasyon Kurullarında, Beşiktaş lehine değil ama Beşiktaş’ın haklarını yedirmeyecek; daha doğrusu temsil edecek kişileri önermeli. Yoksa galibiyetlerden sonra dökülen göz yaşları, ilerleyen günlerde başka sebeplerden de akabilir.

0 YORUM