ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Rüştü affedilmesin...

24.10.2007

Trabzonspor maçında Bülent Yıldırım tarafından kırmızı kart görüp, haksız yere oyun dışı bırakılan Rüştü'nün hâl ve tutumu, gerek orta hakeme gerekse yardımcı hakeme karşı, takdirle karşılandı.

Trabzonspor maçında Bülent Yıldırım tarafından kırmızı kart görüp, haksız yere oyun dışı bırakılan Rüştü’nün hâl ve tutumu, gerek orta hakeme gerekse yardımcı hakeme karşı, takdirle karşılandı. Hele müsabakadan sonra yaptığı açıklamalar Fair-Play’e aday bir davranış biçimi olmuştur.
İşte bizim Beşiktaş duruşu dediğimiz bu. Helal olsun Rüştü’ye. Adamlığını bir kez daha ispat etti.
Ancak Sinan Engin başta olmak üzere birçok kişi Rüştü’nün affedilmesi ve ceza almaması yönünde seferberlik ilan etmiş. Ben aynı kanıda değilim. Samsunspor kalecisi Kerem ve Macaristan kalecisi örnek gösterilse bile FMT talimatları der ki, “Kırmızı kart gören oyuncu ilk resmi müsabakada oynayamaz.”
Bakın şimdi, Türkiye Profesyonel Ligi’nde 1000’in üzerinde maç var. Bir de amatör kümelerdeki 72 bin müsabakayı dahil edersek, sıkıntı başlar. Bir sezon içinde bu müsabakaların 300’e yakını naklen verilmekte. Diğerlerinde; birinci lig, ikinci lig, üçüncü lig ve amatör kümelerde ne haksız kartlar ne skandal olaylar gündeme geliyor, yazılmıyor bile.
Yani, Rüştü televizyonda göründü diye kişiye özel af olmaz. 
Beşiktaş bugüne kadarki dik duruşunu yine göstermeli. Bir Rüştü’nün affından dolayı bundan sonra yaşanacak skandallar da önlenmeli. Rüştü’nün affı için, Türk Futbolu adına Beşiktaş bu işten vazgeçmeli.

Erdoğan sus artık!
Ortada hiçbir yönetici bulamadıkları zaman sizi arıyorlar, siz de bayılıyorsunuz. Sayısı bende saklı birçok toplantıya katılmadınız. Konunuzun dışında her şeye maydanozsunuz. Del Bosque ve Tigana davasını elinize yüzünüze bulaştırdınız.
Trabzonspor maçından sonra hangi bilgi ve birikiminizle sahanın içine girip, yabancı hakem talebinde bulunuyorsunuz? Hakem camiası zaten diken üstünde. Beşiktaş’a yapılan yanlışlıklar ortada. Ortamı niye geriyorsunuz? Lütfen oturduğunuz yerde oturun, etrafınızdaki yalakaları bırakın. İtibarınız da elden gidiyor.

Köpekleri istiyoruz!
Televizyonda birbirleriyle kanlı bıçaklı olan Talabani ile Barzani’nin şerefsiz bölücü örgütüyle ilgili açıklamalarını dinledim. Türkiye’ye değil teröristleri, “Kedi bile vermem” diyorlar. Biz zaten kedileri istemiyoruz ki. Kediler nankör hayvanlardır. Biz köpekleri istiyoruz. Verdiler, verdiler... Vermediler mi? İşte o zaman hazır kıta bekleyen “KURTLARIMIZLA, KARTALLARIMIZI” göndereceğiz.

0 YORUM