ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Neredesin Oğuz Sarvan?

17.04.2008

Son 10 yılda, Türk futbol ailesi içinde bir çok MHK Başkanı geldi, geçti. Hepsinde de hakem hataları oldu. Ama bilerek, isteyerek olduğuna inanmıyorum.

Son 10 yılda, Türk futbol ailesi içinde bir çok MHK Başkanı geldi, geçti. Hepsinde de hakem hataları oldu. Ama bilerek, isteyerek olduğuna inanmıyorum. Yalnız son haftalardaki hakem hatalarına bilerek ve isteyerek demek istemiyorum ancak Beşiktaş üzerine yoğunlaştı.
Son 4 haftaya bir bakın. Herhalde lig tarihimizde, bu kadar üst üste katliamlar hiç olmadı. Sadece Beşiktaş’ın A takımı değil, Kütahya’da yıldız takımı, Balıkesir’de Galatasaray’ın yıldız takımı, resmen katledildi. Yukarıda yapamadıklarını, bazı hakemler aşağıda çok rahat yapabiliyorlar. Bütün bunların sebebi ne biliyor musun Oğuz Sarvan? İktidara gelir-gelmez, çevreye vermiş olduğunuz rüzgarla hakemlerin kafaları karma karışık. Bakın sadece Süper Lig’de değil, Türkiye Şampiyonası’nın oynandığı yıldız maçlarında bile skandallar yaşanmakta, hatta senin adını bile kullanmaktalar. Türk futbolunda şu anda bir Aziz Yıldırım rüzgarı var, doğrudur helal olsun. Bu da büyük bir beceri ister. Bak, Ankaraspor maçından sonra akreditasyon kartı olmadığı halde, hakemin soyunma odasının kapasına kadar gidip, fiili olmasa bile sözlü saldırı da bulunabiliyor. Merak ediyorum şimdi, Disiplin Kurulu bu konuda ne karar verecek.
Neyse biz konumuza gelelim. Geldiğin günün rüzgarıyla, illerdeki hakemler yeni il hakem kurullarını beklerken, müsabakalara çıkmam gibi bir cesaret de gösteriyorlar. Hakemler maç beğeniyor, maça çıkmıyor. Kılık, kıyafet, takımlara olan davranışlar ayrı bir konu. İl hakem kurullarını bir an önce ata Oğuz Sarvan. Gün geçtikçe, hakemlerin kafası karışıyor, hele bir de dernek seçimleri var ya, yıllardır hakem camiasının başına dert olan bu seçimler, senin gelmenden sonra yeni canavarlar yarattı. Soruyorum sana Oğuz Sarvan neden bir Ufuk Özertan gibi hakemlerine saldırı olurken, ortaya çıkıp hakemlerini savunmuyorsun? Neden il hakem kurullarını atamıyorsun? Neden bu dernek seçimlerine müdahil oluyorsun? Neden faal hakemlerin bu işlerin içine girmesine müsaade ediyorsun? Ve neden Oğuz Sarvan, Beşiktaş bütün kategorilerinde en büyük acıyı da profesyonel takımda çekerken, sessiz kalıyorsun, bir açıklama yapmıyorsun? İhaleyi, Hasan Doğan başkanlığındaki yönetimin üstüne bırakıyorsun? Bir kuş sütü sunmadıkları kaldı size. Neden Oğuz Sarvan, ortalarda yoksun? İnan bunun vebali çok büyük olur. Çok ümitliydim, çok sevinmiştim senin göreve geldiğine, hayallerimi yıktın, neden Oğuz Sarvan neden?

4 YORUM
 • fby6-0 17.04.2008 12:37:51
  1

  sen hakemleri bırak da kendi takımının rezil futbolundan bahset

 • yenipinar 17.04.2008 15:10:35
  2

  fenerle ugrasmayida birazda kendinizi kendi yönetiminizi elestirin bikere de olsdun gs aleyhine bisey yazdiginizi görelim sonucta hakemlerden en fazla destek gören onlar!!!

 • Utku182 17.04.2008 20:18:38
  3

  "benim takımım sahada kazanmak için ne yaptı"deseniz takımınıza daha çok faydanız olur güdümlü yazarlık görevinizi daha layıkıyla yerine getirmiş olursunuz

 • 333333 17.04.2008 22:16:29
  4

  ankara maçında fenerin başına gelenleri görüpte görmemezlik bu kadar olur.şimdi sorarım size sizin oğuz sarvan dan farkınız ne acaba?buna bir cevap yazın lütfen.bir değişiklik yapın bu sefer gördüğünüzü yazın