ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Kongrede neredeydiniz?

14.11.2007

Yıldırım Demirören'in kazandığı seçim kongresinden önce Beşiktaş'ın sözde ileri gelenleri (!) Mesut Parlak'ın başkanlığında Boğaz'da güzel bir yemek yediler.

Yıldırım Demirören’in kazandığı seçim kongresinden önce Beşiktaş’ın sözde ileri gelenleri (!) Mesut Parlak’ın başkanlığında Boğaz’da güzel bir yemek yediler. Çıkan sonuç: Birlik-beraberlik... Tamam da ne hikmetse, o birlik beraberlik mesajları verenlerin çoğu oy atmaya gelmedi. Ve ardından Divan Kurulu Başkanlığı seçimi oldu. Bu sefer Şeref Nasır’ı alaşağı etmek için muhalefet birleşti ve Divan Kurulu seçimini kazandı.
Aynı grup eğer Genel Kurul’da, Divan Kurulu’nda olduğu gibi ciddi bir gövde gösterisi yapmış olsaydı; Yıldırım Demirören’in bugün eleştirilen yönetim kurulu, çok daha iyi kişilerden oluşup, Beşiktaş’ın, temsil yönünde itibarını önplanda tutabilirdi... Gel gör ki, şu son günlerde ne hikmetse, Beşiktaş muhalefeti hep kötü günde ortaya çıkıp, sadece biraz yaygara yapıp, tekrar kabuklarına çekiliyor.
Fenerbahçe ve Liverpool faciasından sonra, ortaya çıkıp, Beşiktaş’ı özel toplantılarda, daha doğrusu sağlıklı bir ortamda tartışmak yerine, içki masalarında meze yapmaktalar. Bu çok ayıp...
Yıldırım Demirören ve yönetiminin icraatlarını beğenmeyebiliriz, eleştiri de yapabiliriz. Ancak bu sezon öyle hakem hataları oldu ki, bütün bu darbelere rağmen takım, ligde hedefini kaybetmemiş, kupada yoluna devam ediyor, Şampiyonlar Ligi’nde de 8-0’lık Liverpool hezimeti hariç, hep göze hoş gelen bir futbol oynuyor.
Merkez Hakem Kurulu’nun Beşiktaş’a bakışını, 3 ay önce televizyonlarda 1 ay önce de bu satırlarda yazmıştım. Bakın; Ankaraspor-İstanbul Büyükşehir Belediyesi müsabakası, Beşiktaş-Sivasspor maçından çok daha önemli ki, Ankara’ya FIFA triosu, İstanbul’da geçen hafta Galatasaray’ı ipten alıp, Ümit Karan’ın gölgesine penaltı çalan, Bünyamin Gezer’i gönderiyorlar.
Herkes Bobo’nun pozisyonunun faul ve kırmızı kart olduğunu söylüyor. Ümit Karan’a düdük çalan Gezer, Bobo’ya faul çalsa, en azından oyunun kaderi ile oynamamış olacak.
İşte yukarıda da belirttiğim gibi hakem camiası ve federasyonun, bu derece Beşiktaş’ın üstüne geldiği ortamda, malesef Beşiktaş’ta muhalefet denen grup da, acımasızca eleştirmekte.
Çözüm kolaydı; Beşiktaş’ı bu kadar sevselerdi, Olağan Genel Kurul’da taşın altına ellerini soksalardı, Yıldırım Demirören daha sağlıklı bir yönetim yapar, bu sıkıntılar yaşanmazdı. Ama alıştık artık Beşiktaş’taki muhalefete...
Tek üzüntüm var: O da, Beşiktaş’ın içki masalarında tartışılması... Dedik ya, Bu hiç de şık olmuyor... Ama Beşiktaşlılar şunu bilsin ki, Bu Federasyon ve MHK devam ettiği sürece Beşiktaş’ın canı çok daha yanacak. Yönetime tepki göstermek yerine, eğer bir şeyler yapmak istiyorsanız, şu dönemde bu takıma ve yönetime destek çıkın. Çünkü, batarsa hepimizi batacağız, gülen de Galatasaray olacak. Siz bırakın Fenerbahçe’yi, Galatasaray lobisi ortaya çıkmaya başlamıştır. Hayırlı olsun.

0 YORUM