ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

İbrahim Kaş'a ayıp ettiniz

21.11.2007

Bugün Bosna-Hersek maçımız var. İnşallah Milli Takım bu geceyi sorunsuz atlatır da, Türkiye'de kötü giden şu günlerde bu konuda yüzümüz güler.

Bugün Bosna-Hersek maçımız var. İnşallah Milli Takım bu geceyi sorunsuz atlatır da, Türkiye’de kötü giden şu günlerde bu konuda yüzümüz güler. Ancak benim Norveç maçından sonra yüzüm gülmedi. Maç bitmiş, galibiyetin ana sebeplerinden bir tanesi İbrahim Kaş’ın oyundan çıkması ilan edilmişti. İbrahim Kaş oynasaymış, biz o maçı kazanamazmışız, mış mış... Kaş kadar başınıza taş düşsün. Ayıptır, insan utanır. 21 yaşındaki delikanlının onuru ile oynanmaz.
Sanki İbrahim Kaş yalvardı yakardı da, silah zoruyla kadroda kendine yer buldu. Asıl üzüntüm ne biliyor musunuz, başta Fatih Terim olmak üzere hiç bir Milli Takım yetkilisinin çıkıp da, -buna Beşiktaş medyası ve yöneticileri de dahil- İbrahim Kaş’ı sahiplenmemesi. Gökhan Gönül milli kahraman ilan edildi. Oyun içerisinde 8 dakika kalan bir oyuncu, ki o dakikaya kadar sırıtmadı. Ve Norveçli, çocuğun ayağını eline verdi resmen. O delikanlı bu durumdayken, sen İbrahim Kaş’ı eleştireceksin, hatta daha da ileri giderek, “Allah demiş ki; yukarıdan bir iyilik yapıyorum. İbrahim’i çıkar, Gökhan’ı oyuna al ve maçı kazan” yorumunu yapacaksın. Yuh be, yuh...
12 gündür evde hasta yatıyorum. İzlemediğim spor programı kalmadı. Bir Beşiktaşlı olarak, Beşiktaş alt yapısından gelen bir çocuğa böyle davrandıkları için bir yuh da Milli Takım sorumlularına. Peki Hamit Altıntop ne yaptı? Bu konuda çok üzgünüm. Asıl büyük üzüntüm Fatih Terim’e. Üç gündür bekledim, ama İbrahim Kaş için tek bir kelime etmedi.

Hakem’e itiraz
Liverpool maçında top rakipten taça çıktı, Serdar Özkan ve Serdar Kurtuluş yardımcı hakeme itiraz ederken, Norveç’li Riise topu kaptı, taçı kullandı ve Beşiktaş ikinci golü yedi. Bundan sonra zaten film koptu. Aynı şekilde orta sahada Liverpool’un kullanacağı bir ölü topta, Serdar Özkan topun önünden çekilmeyerek sarı kart yedi. Yani, bir oyuncunun müsabaka esnasındaki oyun kuralları gereği neler yapması gerektiğinin açıkça belgesiydi bu hareketler. Profesyonel futbolcu, sadece temmuz ayında para isterken futbolcu olduğunu hatırlamamalı. Sahada kaldığı müddetçe para aldığını bilmeli. Oyun kuralları gereği gördüğü disiplin cezasına bir şey demem, ama enayice görülen kartlara kızarım. MHK Başkanvekili Sabri Çelik’e sordum: Türkiye’de 5 bin 650 profesyonel ve amatör kulüp var. Kaç kişi sezon başı hakem hocası için başvurdu? Sonuç utanç vericiydi; 11 kulüp. Bunlardan bir tanesi de Beşiktaş alt yapısı, düşünün gerisini. Biz daha neyi tartışıyoruz ki...

0 YORUM