ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Hesabı kim verecek?

23.10.2008

Dört ay önce Fulya´dan apar-topar kovulan 7 tane altyapı yarışmacı grup, Şan Öktem binasını talimattan bir hafta sonra terketti.

Dört ay önce Fulya’dan apar-topar kovulan 7 tane altyapı yarışmacı grup, Şan Öktem binasını talimattan bir hafta sonra terketti. Acaba, şarapçılara barınak mı olacaktı? Derseniz, o da Beşiktaş ilçesinin halkı, tamam... Haftasonu Türkiye Futbol Federasyonu’nun prestiji olan akedemi ligi başlıyor. Ancak hala Şan Öktem binasının ismi var, fakat camları çerçeveleri çatısı sökülmüş bir vaziyette duruyor. Kimse de bir yanıt vermiyor. Sorumlusu kim, yatırımlardan sorumlu yönetici mi? Beşiktaş Belediyesi mi, yoksa Yaşar Aşçıoğlu mu? Bu sorular ivedi olarak cevap bekliyor. Şu anda Anadolu’dan gelen 17 çocuk, Beşiktaş Altyapısı’nda hizmet veriyor. Bunların yatacak yeri, Başkan’ın kişisel çabasıyla şimdilik geçiştirilmiş durumda. Ancak Beşiktaş’a, yakışmayan bir konumda. Dün Fulya’ya gittim. Geçen sene Türkiye Şampiyonu olan Minik Takım ve Yıldız Takım, soyunma odası olmadığından dışarıda soyunuyorlardı. Peki, orada soyunurken ve o kapıdan girerken ve tribünde ailelerden çocuklarını izleyen anne ve babalar, hatta Fulya’yı kullanan İstanbul halkı merakla soruyor; bu harabe ne diye... Bu Beşiktaş’ın büyük ayıbıdır. Sorulduğu zaman mangalda kül bırakmayan yatırımlardan sorumlu yöneticiden yanıt bekliyorum. Ne zaman olacak, neden bu zamana kadar yapılmadı, madem sıkıntı vardı, neden çocukları sokağa attınız?
Denizli’nin bakışı
Gençlerbirliği maçından sonra telefonum susmadı. Geçen sezon Trabzon-Beşiktaş maçında, bu sezon da Sivas’ın başına gelen olaydan sonra yönetmelik değişmişti ancak, bu durum endişe yaratmıştı. Kurtuluş’un olması, Beşiktaş’ı kurtardı. Ancak beni en çok rahatsız eden, Denizli’nin altyapıya bakışı... Eğer Denizli, Ertuğrul Sağlam’ın mirasını bitirip altyapıya bu kafada bakarsa, vay ki vay... Sergenler, Metinler, Aliler, Feyyazlar, Nihatlar unutulmadı. Altyapıdaki çocuklar Beşiktaş’ın geleceği. Şampiyonluklar unutulur, Denizli de unutulur ancak bu çocukların Beşiktaş’a vereceği hizmet unutulmayacaktır.

2 YORUM
  • Emreraul 23.10.2008 11:41:15
    1

    ertuğrulun hangi mirası ya? siz dalga mı geçiosunuz?Mustafa hocayı karalama kampanyalarına çok erken başladınız bakıyorum.Holosko'yu kesip Serdarı koysa bu sefer holosko nerde diye zırlıycaksınız. Yavaş gelin biraz

  • Haestad1001 23.10.2008 15:56:30
    2

    tamamen haklisin kardeş.gençlere şans taniyosun bu seferde işte hazir oyuncu varken neden onu oynatti gibi saccma laflar ediyolar bide geçmişler hocayi eleştiriyolar.nedir bu.bilende konusuyor bilmeyende.nihatlar kazanıldı ama iyilerin arasında.