ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Fark eden ne...

20.10.2008

4-4-2, 3-5-2, 4-3-3 olmuş, farketmiyor. Hepsi bir yana. Yani Denizli ile de fark etmedi.

4-4-2, 3-5-2, 4-3-3 olmuş, farketmiyor. Hepsi bir yana. Yani Denizli ile de fark etmedi. Fark eden tek bir şey var; o da özgürlük. Delgado, Tello, Holosko’ya verilen özgürlük. Bu da, ilk onbeş dakikada 3 gol getirdi. Sadece bu. Aslında Beşiktaş, Ankara’da son senelerde en stressiz, en huzurlu müsabakasını oynadı. Üstelik karşısında da Gençlerbirliği takımı. Ne ısırdı, ne ısırttı. Siz bakmayın Beşiktaş’ın beş fuzuli sarı kartına. Bu kartlar oyun anlayışından meydana geldi. Yani şunu söylemek istiyorum, esame listesine önce Cisse’yi yazarım sonra 10 kişi dizerim. Buna Delgado dahil. Çünkü Beşiktaş’ta Cisse’den başka orta alanda ısıran yok. Rakip geçiyor, rakip çekiliyor tabii ki sarı kart. Üstelik bir kırmızı kart da İbrahim’e verilmesi lazım. Üzülmez yaptığı penaltıda son adam ama Abitoğlu’nun bu pozisyonda kıyağı vardı. Hem de iyi bir kıyak. Aslında top Beşiktaş’ta iken sorun yok. Hepsi cambaz. Ama top rakipteyken işte Denizli’nin asıl bundan sonra başı bu konuda ağrıyacak. Her zaman söylüyorum, eğer Cisse’nin yanına ya da Cisse’yi yalnız bırakırsa ya da kimseyi yerleştirmezse bu kafayla bugün yürüye yürüye ceza alanına gelip de beceriksiz olan Gençlerbirliği’nin, kıyağını yarın başka takımlar yapmaz.
İlk 20 dakikanın dışında her ikim takım için de uyutan bir görüntü vardı. Taa ki, Ergün Teber’in atılışına kadar. ‘Oh be’ dedik...
Evet, Ertuğrul Sağlam gitti. Mustafa Denizli ilk maçına çıktı. Beklentiler çok fazla. Herkesin beklentisi farklı. Benim beklentim de çok farklı. İki sezondur sahada en az bir iki, kulübede de altyapıdan bir iki oyuncu vardı. Bu Del Bosque’de de, Tigana’da da, Rıza’da da, Ertuğrul’da da tavan yapmıştı. Ama dün kulübede bunlar yoktu. Acaba Denizli’nin yaşamında altyapıya yer var mı, yok mu bunu ilerleyen haftalarda görücez. Ama hedef şampiyonluksa, ona da varım. Ama şampiyonluklar gelip geçici, biz de çok unutkan bir milletiz. Denizli’nin en azından arkaya dönüp gençlere bakmasını da isiterim. Bu konuda takipçisiyim. Yoksa yıldızımız barışmaz.

 

5 YORUM
 • elül 20.10.2008 09:16:26
  1

  sayın yemenekşioğlu hep altyapıdan bahsediyorsunuz ama nihattan sonra gerçek bir yıldız çıktımı alt yapıdan nihat gideli kaçyıl oldu,sakın kimse serdar özkan ,batuhan demesin alt yapıya harcanan paralara yazık bence

 • maviterazi 20.10.2008 09:52:14
  2

  Arkadaş sen Batuhanla ,Aydını unutuyorsun galiba.ha birde serdar özkanımız var.Geriden Emre Özkan geliyor

 • bonjorno 20.10.2008 11:48:41
  3

  ertuğrulun gıttıgine üzülmüş gibisiniz

 • blckwhte1903 20.10.2008 15:56:16
  4

  bilmeden konuşmak kolaydır ama cahilliğinide dışarı vurur insanın,milli takımlara kaç tane genç veryorz bliyrmusn?bi s.özkanı almak için kaç para harcman lazm veya batu yada aydın?alt yapısı bzm kdr iyi çalışn başka bi takım söle bana.

 • blckwhte1903 20.10.2008 16:03:03
  5

  uzun zamandır yazılarınızı hayranlıkla takip ediyorum.Beşiktaş'ı Beşiktaş yapan kriterleri(alt yapı,inönü,..) çok iyi biliyor ve takipçisi oluyorsunuz tebrik ediyorum.günübirlik işlerle uğraşanlardan farkınız bu.