ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Çok 'Bilen' hakem!

29.09.2007

B Gençler Ligi'nde Şehzadebaşı-Esenler maçında hakem Sabri Bilen 28 kırmızı kart çıkardı. Hakemin yazdığı raporda yer alan ifadeler, federasyonda kafaları karıştırdı.

B Gençler Ligi’nde Şehzadebaşı-Esenler maçında hakem Sabri Bilen 28 kırmızı kart çıkardı. Hakemin yazdığı raporda yer alan ifadeler, federasyonda kafaları karıştırdı.

Şehzadebaşı ve Esenler... İkisi de kardeş kulüp... Merter Sahası’nda oynanan B Gençler maçında çok ‘Bilen’ hakem Sabri Bilen, penaltı noktasını gösteriyor ve iki oyuncuya da kırmızı kart gösteriyor. Oyuncular saha dışına çıkarken, tribünden üç kişi sahaya giriyor ve ortalık karışıyor. Yöneticiler ve sağduyulu futbolcular sayesinde olaylar büyümeden önleniyor. Ama çok ‘Bilen’ hakem Sabri Bilen, yapıcı olması gerektiği bir noktada iki kulüpten 28 futbolcuya kırmızı kart çıkarttığını söyleyip, maçı bitiriyor. Yazdığı rapor ise bu olaydan daha enteresan. Federasyon’a gelen rapora göre iki takımın da 3 puanın silinmesi ve hükmen yenik sayılması gerekiyor. Bilen, bu raporla ortalığı çorbaya çevirdi. Şimdi kimse işin içinden çıkamıyor.
Yok böyle bir şey!

Bu çocuklara sahip çıkın
Amatör liglerde 200’e yakın sporcu perişan. Kulüpleri sportif faaliyetleri durdurduğu için ortada kaldı gencecik çocuklar. Takımlar ya 1,5-2 bin YTL para istiyor ya da çocukları süründürüyor. Amatör Kurul’un ivedi şekilde şöyle bir karar alması gerekiyor; “Faaliyetlerini durduran sporcuların lisansları düşer. İstedikleri kulüpte futbol oynayabilirler.” Bunun bir an önce gündeme gelmesini bekliyoruz. Amaç spor yaptırmak mı, yoksa çocukların önünü kesmek mi?

Pazartesi açıklıyoruz...
Bu sezon yeniden başlayacak olan ‘Başarı Kürsüsü’ için mükemmel bir komite oluştu. TFF İstanbul Bölge Müdürü Tahsin Öncü’nün başkanlığında, gazetem adına ben, Zafer Batar, Abdullah Kaya, Nuri Neşeli, Adnan Balcı, Ahmet Akpınar, Aslan Polatoğlu ve Murat Yapraklar çok titiz bir çalışmayla ayın takımını ve futbolcusunu belirleyecek. Perşembe günü ilk toplantımızı gerçekleştirdik. Çok iyi bir değerlendirme yaptık. Sonuçları pazartesi günü FANATİK gazetesinden duyuracağız.

0 YORUM