ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Çelişkiler

26.09.2007

Yıllardır hep söyleriz; yönetim kurulları oluşumunda, yöneticiler birbirlerini ilk toplantıda tanımamalı.

Yıllardır hep söyleriz; yönetim kurulları oluşumunda, yöneticiler birbirlerini ilk toplantıda tanımamalı. Maalesef son on sene bu çelişki Beşiktaş yönetim kurullarında hep var, sonuçları da hüsran oluyor.
Yöneticilerin seçilmeden önceki davranışlarla, koltuğa oturduktan sonraki tutum ve davranışlarında devamlı çelişkiler yaşanmakta. Öncelikle takım ruhu sadece futbol takımında değil, yönetimde de olmalı.
Daha doğrusu “Biz bir aileyiz” demeliler. Ama ne hikmetse koltuğa oturdukları günün ertesi günü, bilhassa yönetim kanadında medya ile pek samimi olma ihtiyacını hissediyorlar. Kendilerinin ilgi alanında olmayan her topa da girdiler. Bilhassa futbol takımı konusunda... Bakın, son zamanlarda gündemde olan Macaristan maçında verilmeyen penaltıları, ardından gösterilen kırmızı kartın UEFA tarafından iptaline...
Döndük bize; Ankaraspor maçında iptal edilen golün ardından Nobre’ye gösterilen sarı kart ileride göreceği sarı kart toplamında belki de en kritik maçta sahasında olmayı engelleyecek. Belki de centilmenlik ödülü gidecek.
Ama Beşiktaş’ta bu konuyla ilgili olan hukukun başındaki yöneticiler, Del Bosque’deki duvara toslamayı içeride de tekrarlayarak Ankara maçının tekrarını istediler. Hiçbir kurula danışmadan, kural bilmeden Beşiktaş’ın manevi değerlerini ayaklar altına aldılar ve alay konusu oldular. İşte çelişki de burada. Onun için diyoruz ki, bütün yöneticiler verilen görevler doğrultusunda ilgi alanlarında Beşiktaş’ı temsil etsin, teslim etmesin. Son bir çelişki de merakımdandır; ‘çim saha mühendisi yöneticiler’ beni ve Beşiktaş taraftarını aydınlatırsa sevinirim. Çok kısa sürede Fulya Projesi 28. katta durdu. Kafam karışık. Beşiktaş Belediyesi’nde mi, Anakent Belediyesi’nde mi, yoksa Beşiktaş Kulübü’nde mi sıkıntı var? Bıçak gibi 28. katta inşaat durdu. Çünkü Beşiktaş’ın geleceği burası, diyoruz. Ne oluyor, neler oluyor bilmek hakkınız.

0 YORUM