ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Bu şartlarda...

17.01.2008

Teknik adamlara hep söyleriz ve de yazarız, "Eğer sistemine göre oyuncu yoksa oyuncuya göre sistem... Uygun şartlar onu gerektirir" diye.

Teknik adamlara hep söyleriz ve de yazarız, “Eğer sistemine göre oyuncu yoksa oyuncuya göre sistem... Uygun şartlar onu gerektirir” diye. Bunu niye yazdım? Hemen hemen her gün Avrupa’dan maçlar izliyoruz. Sahaları görüyoruz. Şartlar da ortada, o halde yapılacak tek bir şey var TFF’nin maç organizasyonlarını yapan birimi, 15 Aralık ile Ocak ayını es geçecek diğer aylar ise çarşamba ve pazar günleri maç oynatarak çok rahat bir şekilde sakatlık olmadan huzurlu bir sezon geçirebilirler. İşte olaya bu yönden bakınca, dünkü futbolun yorumunu da yapamıyoruz çünkü sahada futbol diye bir şey yoktu. Sporcu kardeşlerimiz değil futbol oynamak, çabaladağı enerjilerini ayakta durmaya harcadılar. Ben Konya’daki maçtan sonra, “Nasıl profesyonel futbolcusunuz ayakkabılarınızı neden kontrol etmeden veya şartlara uygun olmadan sahaya çıkıyorsunuz” diye sitem ettim. Konya dönüşü Havalimanı’nda bu konuyu İbrahim Üzülmez, Rüştü, İbrahim Toraman, Baki, Ali Tandoğan ile konuştum. Verdikleri cevabı, bugün sahayı görünce anladım ve onlara hak verdim.
Dört takım da potada, grubun kaderi son maçlara kaldı. Büyük bir sürpriz olmazsa Beşiktaş gruptan ikinci olarak çıkar ama futbol bu, herşeye gebe. Dün Beşiktaş’ta Baki en sağlam halkaydı. Yunus Yıldırım futbolcuların durmak istedikleri zaman bile kaydıkları pozisyonda rakibiyle çarpışmalarına faul veriyor üstelik sarı kart gösteriyor. Baki’nin ilk sarı kartı da ikinci sarı kartı da tartışılır. Benim için dünün ayrı bir güzelliği vardı. Sahada Aydın, İbrahim Kaş, Serdar Özkan kulübede Bülent ve Ethem... Milyon Euro’ların topçulara verildiği Kartal’da, öz kaynak düzeni ‘Pahalı transferi bırakın aşağıya bakın daha ne cevherler var’ sinyalini vermiştir düşüncesindeyim.

3 YORUM
 • basat06 17.01.2008 16:57:05
  1

  sen o çocuklarla ancak kümede kalmaya oynarsın

 • ViRUS 17.01.2008 18:21:00
  2

  Sarı Kartlar tartışılır demişsin insaf yani.1. kartta Gökhandan asıldı gökhan 2 3 mt sürükledi zaten adamı gidemeyince düdüğü çaldı.2. pozisyonda son bebbe gecse kaleciyle karşı karşıya tartışılır doğru direk kırmızı olması lazımdı.

 • umut69 18.01.2008 00:36:57
  3

  butun yorumlarinda tutdurmussun altyapidan topcu ya bu takim topcu yetistirme takimi degil oyle bir luksu yok oynadida ne oldu senin genc topcularin kotu futbol ardindan beraberlik zorla aldik bumudur besiktas sen bu nami seviniyosun.yeter be abi