ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Birlik beraberlik mi?

01.05.2008

Beşiktaş dostlarının yapmış olduğu panelde Yıldırım Demirören, "Beşiktaş Başkanı seçimle gelmiş, seçimle gitmeli. Küfürle kesinlikle gitmemeli, ben de gitmeyeceğim. Seçimle geldim, seçimle gideceğim" dedi.

Beşiktaş dostlarının yapmış olduğu panelde Yıldırım Demirören, “Beşiktaş Başkanı seçimle gelmiş, seçimle gitmeli. Küfürle kesinlikle gitmemeli, ben de gitmeyeceğim. Seçimle geldim, seçimle gideceğim” dedi. Doğru olması gereken de bu. Ancak bu güzel mesajı verirken bir de ekledi. “Beşiktaş’ın şu anda birlik-beraberliğe ihtiyacı var. Herkes kenetlenmeli...”
Bu da doğru, hem de çok doğru. Tamam da başkan, sözlerle icraat bir değil. Eğer birlik-beraberlik istiyorsan, önce çevrendekileri temizlemen gerek. Hangi kurullarda olursa olsun, hangi siyasi partiye hizmet ederse etsin, hangi kurum kuruluştan olursa olsun... Tek hedef var; o da Beşiktaş’ın menfaatleri. Ama Beşiktaş’ın menfaatlerinden önce kendi menfaatlerini düşünen, kulübü sömüren kişiler etrafını öyle bir sarmış ki, kıpırdamaya halin yok. Sana onlar şirinlik yaparken maalesef bazı doğruları da göremiyorsun. Birlik-beraberlik istiyorsan sezon başında almış olduğun kararı uygula, en azından bu sene bitmiş olsa bile önümüzdeki sezona sağlıklı bir şekilde başla. Bu hem senin verdiğin mesaja uygun olur, hem de Beşiktaş’ın menfaatine. Hazır önümüzdeki sezondan bahsetmişken, gidişat belli. En son Halis Özkahya’nın işgüzarlığıyla Holosko’nun golünün iptali ve sarı kart, Beşiktaş’ın en azından UEFA şansını ikili averajda bile yok etti. İnter-Toto ‘öcü’ değildir, belki de en azından sezon başını daha sağlıklı açma yönünde kazançlı olabilir. Transferler için adı geçen oyuncuların hiç birinin alınmayacağını biliyoruz. Bütçen müsait değil. Beşiktaş takımı iyi bir takım. Bu kadar puan hırsızlığına rağmen, eğer Beşiktaş hâlâ ‘Sağlam’ duruyorsa... Bu hayal kırıklığı değil, kim ne derse desin başarıdır. Onun için kadroda istikrar şart. Yeniden yapılanma deyip, ne olduğu bilinmeyen bir sürü oyuncuyu transfer etmek hayallerin yıkılmasının başlangıcı olur. Son senelerde teknik kadro olarak istikrar yakalanmıştır, yani başlanan bir sezon aynı hoca ile bitirilmiştir. Bu da bir aşama. O halde kadronun kafasını da fazla karıştırmadan transfer yapmak için, transfer yapmadan. Gordon gibi enkazları bulup kadroya katmadan Süper Lig dahil liglerinde Beşiktaş patentli 19 tane kiralık oyuncularla çok daha sağlıklı bir kadro yapılaşması yapılabilir. Lütfen önce başkanın etrafı temizlensin, sonra da kadrodaki enkazlar. Kiralıklar bize yeter...

0 YORUM