ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Yol yakınken

10.01.2008

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, devre arası kampını Güney'de istemekle doğru bir tercih yaptı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, devre arası kampını Güney’de istemekle doğru bir tercih yaptı. Oysa, dinlenme süresinin kısa olması nedeniyle Samandıra’da da hazırlanmak mümkündü. Brezilyalı hoca, iklim ve bölge değişikliği az da olsa futbolcuların yorgunluğunu alacağını düşünerek Antalya  kararını çok önceden vermişti.
Korkulan tek şey, Antalya’nın yağmuruydu. Gökyüzü, 8 günde bir kez bereket bıraktı. O da, Fenerbahçe’nin programını aksatmadı.
Zico, Belek’teki ilk çalışmada kampın yorucu geçmeyeceğini, bu yüzden korkmamaları gerektiğini oyuncularına anlattı. Ve dediğini de yaptı. Daha çok top çalışmasına ağırlık verdi. Savunma, orta alan ile forvet elemanlarını bazen özel olarak hazırladı. Teknik ve taktik içerikli programları unutmadı. Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkması, ligde Sivasspor ile zirveye tutunması, teknik kadro ve futbolcuları moral açıdan zaten üst seviyeye çekmişti. Buna güzel doğal koşulları ile oyuncuyu ateşleyen antrenman temposu eklenince, Belek Kampı mükemmel geçti.
Belirli günlerde yapılan dayanıklılık ve sprit çalışmalarında kaytaranı görmedim. 35’ine merdiven dayayan Carlos, Valencia nedeniyle kafası karışık olan Aurelio, Semih, Selçuk ve genç Gürhan’a kadar herkes idmanların hakkını verdi. Kezman’ın dışında ciddi sakatlık sorunu yaşanmadı. Sırp oyuncu, tedavinin ardından kampın son iki gününe yetişti. Semih, Gökhan ve Volkan Demirel sorunlarını kısa sürede atlattı.
Motivasyon girişimlerine de değinmek gerekir. Zico ile idari menacar Volkan Ballı, her fırsatta sorunlara koştu. Telkinler, bire bir ya da ikili-üçlü gruplar halinde görüşmeler yaparak psikolog görevi üstlendiler. Belek Kampı dört dörtlük havada geçti. Arkadaşlık ilişkilerinin zirvede gözüktüğü bu keyifli ortam, lig ve Şampiyonlar Ligi maçlarına taşınırsa, Sarı-Lacivertli ekip engelleri zor da olsa aşar.
Alex, Appiah, Tümer ve Deniz Barış için ayrı bir paragraf açmakta yarar var.
Alex, İstanbul’da bırakılarak Sevilla’ya hazırlanıyor. Tendom problemi olan Deniz’in daha zamana ihtiyacı var.
Appiah sakatlığı, Tümer ise askerlik problemi nedeniyle bu sezon Fenerbahçe defterini kapattılar. Şu anda ön libero için Aurelio ve Selçuk ikilisi, alternatif olarak da sadece Kemal var.
Şampiyonlar Ligi’nde iyi yerlere gelmek, ligde ise yine şampiyonluğu göğüslemek. Fenerbahçe bu hedefleri vurmak istiyorsa, orta sahaya takviye kaçınılmaz gözüküyor. Futbolun içinde herşey var. Ceza, sakatlık gibi. Yol yakınken bir şeyler yapmalı. Yoksa, kaçan balık büyük olur.

0 YORUM