ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Tur çok önemliydi

30.08.2007

Kalabalık savunma, her bölgede mücadele, yardımlaşma anlayışı, ilk yarıda Fenerbahçe'nin disiplinli oyununun parçalarıydı.

Kalabalık savunma, her bölgede mücadele, yardımlaşma anlayışı, ilk yarıda Fenerbahçe’nin disiplinli oyununun parçalarıydı. Erken golün ardından gelen baskı sonrası, aşırı telaş ve top kayıpları da olmasa, Fenerbahçe hatasız bir ilk yarı tamamlayacaktı... Sarı-Lacivertliler  zaman zaman ayağa paslarla, seyirci destekli gelen tempoyu bozsa da, tamamen kıramadı. Savunma; Ahmed Hassan, Tchite ve Boussoufa karşısında inanılmaz mücadele verdi. Volkan tüm hava toplarında başarılıydı.
Sakatlık Aurelio’yu biraz geriletmiş, ama hırsını alamamış. Anderlecht’in iki topu direkten dönerken, birçok kenar ortası da savunma ve Volkan’da eridi. İlk yarı Fenerbahçe’nin istediği gibi kapandı.
Skorun verdiği avantajla Fenerbahçe, ikinci bölümde de kalabalık savunma yapmayı tercih etti.
Maç sanki tek kale gibiydi. Ama mahkum gibi gözüken Sarı-Lacivertliler, belirli anlarda gelişen bilinçli kontrataklarla, önemli fırsatlar yakaladı. Kezman ve Alex dikkatli olsaydı, fark daha da açılırdı. Eleme maçlarında turu geçmek önemli. iyi ya da kötü futbol, kimsenin umurunda olmaz.
Fenerbahçe, Saracoğlu’nda bulduğu avantajı çok iyi kullandı.
Son çeyrekte rakibine üstünlük de sağladı. Alex’in golü, Anderlecht’in inadını bitirdi, Fenerbahçe’nin de ½ampiyonlar Ligi kapısını tamamen açtı.
Sarı-Lacivertliler uzun bir aradan sonra Avrupa’nın devleriyle oynama şansını yakalayıp, camiasını bir kez daha sevince boğdu...
Önemli olan turdu, bundan sonraki maçlar daha zor geçecek.

 

 

0 YORUM