ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Savaşmadan kazanılmaz

03.09.2007

Turkcell Süper Ligi maçları 21.45'te oynandığında Futbol Federasyonu hava sıcaklığını mazeret göstermişti.

Turkcell Süper Ligi maçları 21.45’te oynandığında Futbol Federasyonu hava sıcaklığını mazeret göstermişti. Pekii, 37 derecelik boğucu bir sıcaklık varken saat 18.00’e maç vermenin gerekçesi ne acaba? Mesele naklen yayın ise bu, ne futbolcuları, ne de kulüpleri bağlar. Biz oturduğumuz yerde terlerken sahadaki 22 futbolcunun vay haline.
Oftaş’ın daha diri, fazlaca faullü oynadığı ilk yarıda Fenerbahçe en iyi iki oyuncudan biri olan Alex’in golüyle soyunma odasına önde gitti. Sarı-Lacivertliler bölgeler arası köprüyü kuramadı. Yoğun pas hatası yaptılar. Pozisyon üretirken kanatları unuttular. Sadece Alex, Selçuk ve Lugano’nun sorumluluk aldığı gözden kaçmadı.
Kazım, Kemal ve Uğur ikinci 45’te de vasatın üstüne çıkamadı. Orta sahadaki bozuk düzeni gören Zico, Uğur’un yerine Aurelio’yu sahaya sürdü. Bu hamle de havayı değiştirmedi. Fenerbahçe kendi sahasına kapanırken daha fazla topla oynayan Oftaş çok adamla yüklenme fırsatı bulurken, pozisyonlar da yakaladı. Ali Bilgin’in hatasından beraberliği sağladılar. Gol Fenerbahçe’yi ateşler diye bekledik ama nafile.
Sarı-Lacivertliler Anderlecht karşısında da alan savunması yaptı ama o maçta müthiş mücadele vermişti. 1-0 öndeyken ligin zayıf takımı Oftaş karşısında kapanmanın ne anlamı vardı, üstelik savaşmadan. Fenerbahçe kötü oynadığı bir 90 dakikayı 3 puanla noktalayabilirdi, şayet futbolcular isteseydi.

0 YORUM