Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

29 Haziran 2017 Perşembe
Şans gecesi

Futbolda hırsın, mücadelenin, kazanma arzusunun yanı sıra şansın da büyük önemi olduğunu bir kez daha gördük.

03 Ekim 2007, Çarşamba Yorum Yaz
A+ A-

Futbolda hırsın, mücadelenin, kazanma arzusunun yanı sıra şansın da büyük önemi olduğunu bir kez daha gördük. CSKA savunması, 9. dakikada bocalarken seken top Alex’in önüne düştü. Brezilyalı affetmedi ve Fenerbahçe’yi 1-0 öne geçirdi. Aynı şekilde iki defa CSKA pozisyon buldu, ama golü göremedi. Ayrıca Vagner, Dudu ve Jo, net fırsatlar yakaladı. Son vuruşlarda çerçeve yerine dışarıya vurmaları, yine Fenerbahçe’nin şansıydı.
Fenerbahçe disiplinden taviz vermeden sahada iyi yerleşti. Rakibin baskı kurduğu anlarda Alex-Roberto Carlos ikilisi, profesyonelce maçı soğuttular. Kezman’ın fazlaca top ezmesi, Deniz’in ise hatalı paslar kullanması Fenerbahçe’nin zaman zaman dengesini bozdu.
Şanssızlık Fenerbahçe’yi erken yakaladı. İkinci devrenin hemen başında Edu’nun inanılmaz hataları arka arkaya geldi. CSKA biri penaltıdan olmak üzere iki gol bulup avantaj sağladı. Vagner Love’ın penaltı atışında, yardımcı hoca Önder Özen, ‘sağa atacak’ diye yırtındı. Buna rağmen Volkan’ın sola gitmesi teknik kadroyu resmen çıldırttı. Skor dezavantajı Fenerbahçe’nin oyununu da, moralini de bozdu. CSKA’nın kontrayı ön plana aldığı anda Zico’nun oyundan düşen Edu ve Lugano’yu dışarı alması isabetli bir hamleydi. Ardından Kazım’ı sahaya süren Zico’nun bu düşüncesi de tuttu.
Skoru korumayı düşünen CSKA’nın hayalini Deivid’in füzesi yıktı. Fenerbahçe deplasmanda aldığı 1 puanla Şampiyonlar Ligi’nde gruptaki şansını artırarak devam ettirdi.