ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Şans gecesi

03.10.2007

Futbolda hırsın, mücadelenin, kazanma arzusunun yanı sıra şansın da büyük önemi olduğunu bir kez daha gördük.

Futbolda hırsın, mücadelenin, kazanma arzusunun yanı sıra şansın da büyük önemi olduğunu bir kez daha gördük. CSKA savunması, 9. dakikada bocalarken seken top Alex’in önüne düştü. Brezilyalı affetmedi ve Fenerbahçe’yi 1-0 öne geçirdi. Aynı şekilde iki defa CSKA pozisyon buldu, ama golü göremedi. Ayrıca Vagner, Dudu ve Jo, net fırsatlar yakaladı. Son vuruşlarda çerçeve yerine dışarıya vurmaları, yine Fenerbahçe’nin şansıydı.
Fenerbahçe disiplinden taviz vermeden sahada iyi yerleşti. Rakibin baskı kurduğu anlarda Alex-Roberto Carlos ikilisi, profesyonelce maçı soğuttular. Kezman’ın fazlaca top ezmesi, Deniz’in ise hatalı paslar kullanması Fenerbahçe’nin zaman zaman dengesini bozdu.
Şanssızlık Fenerbahçe’yi erken yakaladı. İkinci devrenin hemen başında Edu’nun inanılmaz hataları arka arkaya geldi. CSKA biri penaltıdan olmak üzere iki gol bulup avantaj sağladı. Vagner Love’ın penaltı atışında, yardımcı hoca Önder Özen, ‘sağa atacak’ diye yırtındı. Buna rağmen Volkan’ın sola gitmesi teknik kadroyu resmen çıldırttı. Skor dezavantajı Fenerbahçe’nin oyununu da, moralini de bozdu. CSKA’nın kontrayı ön plana aldığı anda Zico’nun oyundan düşen Edu ve Lugano’yu dışarı alması isabetli bir hamleydi. Ardından Kazım’ı sahaya süren Zico’nun bu düşüncesi de tuttu.
Skoru korumayı düşünen CSKA’nın hayalini Deivid’in füzesi yıktı. Fenerbahçe deplasmanda aldığı 1 puanla Şampiyonlar Ligi’nde gruptaki şansını artırarak devam ettirdi.

0 YORUM