Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

26 Haziran 2017 Pazartesi
Kolay oldu

Alex tam olarak hazır görünmese de, kadroda bulunmasıyla tüm takıma güven verdiği kesin.

21 Ocak 2008, Pazartesi Yorum Yaz
A+ A-

Alex tam olarak hazır görünmese de, kadroda bulunmasıyla tüm takıma güven verdiği kesin. Ayrıca rakibin de rahat oynamasını engelliyor. Sakatlıktan yeni kurtulan Alex’i, Gaziantep maçına çıkarmak belki riskti, ama motivasyon açısından bakıldığı zaman, Zico’nun kararı doğru.
Fenerbahçe, sonuca rahat gitti. İlk dakikadan itibaren oyunu rakip alana taşıma düşüncesi vardı. Selçuk, Deivid ve Uğur’un hücum çıkışlarında acemice yaptıkları top kayıpları, bir çok pozisyonun gelişmesini engelledi.
Gaziantepspor orta alanda etkisiz kalırken, savunmada fazlaca kademe hatası yaptı. Sanki Sarı-Lacivertliler bir gol bulursa, ardından fark gelecek havası vardı.
Nitekim öyle oldu.
Gaziantepspor’un zaaflarını, Fenerbahçe iyi oynamasa da değerlendirmesini bildi. Bir gol atan Kemal’in, diğer gollerdeki payını unutmamak gerekir. Tecrübeli futbolcu, savunma ile forvet arasındaki köprü işlevinde başarılı olurken, Fenerbahçe’nin en çalışkan ismiydi. Semih’e nazar değdi galiba. Her zamanki gibi rakip savunmayı rahatsız etti. Net pozisyonlar bulmasına rağmen, gol sevinci yaşayamadı.
Gaziantepspor’un bozuk düzen futbolu, ikinci yarıda da değişmedi. Temposuz, baskı kuramayan, hücum organizasyonu geliştirmekte sıkıntı çeken Gaziantepspor karşısında Fenerbahçe, skor avantajına rağmen disiplinden taviz vermedi. Fazla enerji harcamadan mücadele eden Sarı-Lacivertliler, iyi gününde olmayan Deivid’in attığı iki golle 5-0’lık farkı yakaladı.
Fenerbahçe, zor gözüken Gaziantep sınavını kolay geçerken, bu sezonun en rahat deplasman maçını oynadı.