Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

28 Haziran 2017 Çarşamba
İnter böyle oynar mı?

Zico'nun yeni oyun şablonu, Fenerbahçe'nin az da olsa, pozitif anlamda oyun çehresini değiştirmiş.

16 Eylül 2007, Pazar Yorum Yaz
A+ A-

Zico’nun yeni oyun şablonu, Fenerbahçe’nin az da olsa, pozitif anlamda oyun çehresini değiştirmiş. 3-4-1-2 anlayışındaki Sarı-Lacivertliler zaman zaman Deivid’in desteğiyle orta alanda 6 sayısını bularak inisiyatifi elinde tuttu. Roberto Carlos’un çok önde kalması, Edu’nun ise yeni pozisyonunu yadırgaması, Rize’nin sol çizgiye yığılmasına neden oldu. Konuk takım golü de bu kanattan gelen atakla buldu. Yeni düzende aksayanlar arasında Ali Bilgin de dikkat çekti. Savunma desteğinde eksik kalan genç oyuncu, hücum çıkışlarında da başarılı olamadı. Alex, oyun kurucu görevinde etkiliydi. Aurelio-Selçuk ikilisi top çalmanın yanı sıra savunma ve hücum bölgesi arasında köprü kurmayı da unutmadılar.
İkinci bölümde Fenerbahçe, skoru bozma düşüncesi ile oyunu açık sahaya yıktı. Sol kanat bindirmeleriyle ve göbekten Rize duvarını delmek için çok uğraştılar. Ancak, Sarı-Lacivertliler’in gol girişimleri ya kaleci Gonzales’te kaldı ya da 2’ye 1’lerdeki pas hataları nedeniyle eridi gitti. Fenerbahçe, Rizespor karşısında ligdeki 7. puanını kaybetti. Çarşamba günü İnter ile Şampiyonlar Ligi sınavında karşı karşıya gelecekler. İtalyan devi acaba Rize gibi daha çok savunma düşüncesiyle mi oynar? Ya da Fenerbahçe’nin yeni sistemindeki zaaflarını görüp, kazanmak için mi oynar? Bunu hafta içi   göreceğiz.
Zico’nun yeni sisteminde Selçuk ve Aurelio, çizgilere destek vermediği zaman Fenerbahçe sıkıntı yaşıyor. Rize, bu zaafı değerlendiremedi. Acaba İnter ne yapacak?