Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

27 Nisan 2017 Perşembe
İlk sınav

Fenerbahçe, Rizespor'u deplasmanda 4-2'lik net skorla yenerken, gündeme maçtan çok 'Fenerbahçe hakemi ayarlamış' palavrası oturdu.

17 Şubat 2008, Pazar Yorum Yaz
A+ A-

Fenerbahçe, Rizespor’u deplasmanda 4-2’lik net skorla yenerken, gündeme maçtan çok “Fenerbahçe hakemi ayarlamış” palavrası oturdu. Galatasaray yöneticisi Tunca Hazinedaroğlu, karşılaşmanın başlamasına saatler kala neden böyle bir sayfa açtı bilinmez. Ama benim kafama takılanlar var. Ligde Fenerbahçe ile Galatasaray atbaşı gidiyor. Hakemin ayarlandığı dedikodusunu yayıp Sarı-Lacivertli futbolcular ile Zafer Önder İpek’i psikolojik açıdan bozma hamlesi olabilir. Çünkü bu haberin kısa sürede yayılıp oyuncularla hakemlerin kulağına gideceği kesin. Ya da Şampiyonlar Ligi arefesinde Fenerbahçe’nin huzurunu bozma planının bir parçası olabilir. Herhalde Fenerbahçe’nin bir çok alanda Galatasaray’a 8-10 yıl fark atması Galatasaraylı yöneticiyi fazlaca endişelendirmiş. Buna bir de ezeli rakiplerinin Şampiyonlar Ligi’nde iyi işler yapma korkusu eklenince kötülerin eli ayağına dolaşıyor. İşte Tanrı’nın hikmeti!
Aziz Yıldırım, galibiyete rağmen Rize’de öfke yüklüydü. ‘Pisliklerinde boğulacaklar, Denizli’yi unutmadık, babaları gitti ne yapacaklarını şaşırdılar’, bu ifadeler Aziz Yıldırım’ın yakınlarıyla paylaştığı söylemlerdi. Yeni seçilen Futbol Federasyonu Başkanı, koltuğa oturduğu anda kucağında bombayı buldu. “Hakem ayarlandı” iddiası kolay yutulacak lokma değil. Futbol Federasyonu, kamuoyunun ve kulüplerin güvenini işin başındayken kazanmak istiyorsa bu olayı mutlaka çözmelidir. Ortayı bulma yaklaşımı çok oportinist bir çözüm olur. Kim olursa olsun cezası neyse bedelini ödemeli. Bakalım ilk sınavında Futbol Federasyonu nasıl bir tavır koyacak?