ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Fenerbahçe ısıttı

28.01.2008

Fenerbahçe, en az 10 kez sağ çizgiden atak geliştirdi. Ama nedense Sivasspor'da ne kenar yönetimi ne de futbolcular tehlikeyi görüp önlem almadı.

Fenerbahçe, en az 10 kez sağ çizgiden atak geliştirdi. Ama nedense Sivasspor’da ne kenar yönetimi ne de futbolcular tehlikeyi görüp önlem almadı. Gökhan-Deivid ikilisi Hayrettin’in tek başına savunduğu kulvarı akıllıca kullandı. Önce Alex sonra Semih sağdan kesilen ortalarla golle buluştular.
Zico, buzlu sahayı iyi etüt edip oyuncularını üst düzeyde motive etmiş. Sarı-Lacivertli futbolcular genelde kısa ve ayağa pasları tercih ettiler. Yani topu koşturdular. Meşin yuvarlakla buluşan Fenerbahçeli futbolcu, yakınında en az 3-4 arkadaşını buldu. Savunma da öne çıkınca Sivasspor dondu kaldı. Selçuk, riske girmeyince defansın önünü iyi kontrol etti. Aurelio ile birlikte orta alanı parsellediler. Alex oynadı, oynattı. Tempoyu istediği gibi ayarladı. Sol çizginin yeterince kullanılmaması Fenerbahçe’nin ilk yarıda gözüken eksiğiydi.
İkinci bölümde bu kez Sivas savunmasının göbeği kuşatıldı. Semih, Alex ve Deivid patentli verkaçlar sonrası Alex 2, Deivid ise 1 yüzde yüz fırsatı değerlendiremedi. Kaçan gollerin ardından Fenerbahçe’nin hastalığı tekrarladı. Gereksiz top kayıpları ve geriye çekilme Sivasspor’u kısa süre de olsa kendine getirdi. Her iki kanattan Fenerbahçe savunmasını zorladılar. Bir de gol buldular. Takımın oyundan düştüğünü gören Zico, Uğur’un yerine Vederson’u, Semih’in yerine de Kezman’ı sahaya sürdü. Bu hamle Fenerbahçe’ye ilaç gibi geldi. Beraberliğe kilitlenen Sivasspor, savunmayı unuttu. Kontratak taktiğini iyi uygulayan Sarı-Lacivertli ekip, Kezman’ın iki şık golüyle farkı 3’e çıkardı. Fenerbahçe gerek hava koşulları gerekse rakiplerin zor olarak gösterildiği Gaziantepspor ve Sivasspor deplasmanlarından 9 gol atıp, 6 puan çıkartarak şampiyonluğun en güçlü taliplisi olduğunu gösterdi. Hem zirveyi hem de taraftarı ısıttı.

0 YORUM