ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Emeğe saygı

21.12.2007

Aziz Yıldırım'ın yaptıklarını görmezlikten gelmek Tanrı'yı inkar etmek gibi bir şey olur.

Aziz Yıldırım'ın yaptıklarını görmezlikten gelmek Tanrı'yı inkar etmek gibi bir şey olur. Yıldırım'la birlikte Fenerbahçe, tesisleşmede büyük adımlar attı. Fenerium küçük bir mağazayken, çığ gibi büyüdü. Yıllık cirosu 25-30 milyon Dolar'ı bulurken, Fenerbahçe ürün satışında tavan yaptı. Ekonomik sorunlar giderildi, gelirler harcamaların önüne geçti. Kulübün bütçesi 100 milyon Euro'yu aştı. 1 hafta içinde 300 dönüm arazinin tapusu kasaya girdi. Ortega, Anelka, Alex, Appiah, Roberto Carlos, Andersson, Hooijdonk gibi futbolcular Fenerbahçe forması giydi. Fenerbahçe bir asırlık tarihinde ilk kez Avrupa'da ilk 16 takım arasına girdi. Amatör branşlarda başarı patlaması yaşandı. 100. yıl etkinlikleri spor kamuoyunu imrendirdi. 12 bin kişilik spor salonu, Kenan Evren Lisesi projesi, Dereağzı'na yeni sosyal tesis, Fenerbahçe Adası'na butik otel yolda. Yıldırım yönetimindeki Fenerbahçe, ezeli rakiplerine en az 8-10 yıl fark attı.
Bu gerçekleri göz ardı etmek, Aziz Yıldırım'a iş olsun diye eleştiri yapmak, emeğe saygısızlık ve haksızlık olmaz mı?
19 Aralık çarşamba günü gazeteniz FANATİK'te, bayan basketbol takımı coachu Zafer Kalaycıoğlu ile finans müdürü Tamer Yelkovan'ın ödemeler yüzünden tartıştığını içeren bir haber çıktı.
Yaptığım araştırmaya göre, haber kesin doğru. Hatta eksiği bile var. Ama nedense, Fenerbahçe'nin resmi sitesinden haber yalanlandı.
Kurumsallaşma yolunda büyük hedefler koyan Fenerbahçe gibi asırlık çınarın, doğruyu yalan gibi gösterip, kamuoyunu yanıltması kime ne kazandırır.
Bu, haberi bulup yazanın emeğine haksızlık yapmak değil mi?
Haberin içeriği gerçek değilse, Basketbol şubesi Genel Menaceri Remzi Dilli'yi kulübe çağırıp kim azarladı? Keşke koridorların dili olsa da konuşsa.
Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı, yıllardır şampiyonluğu kimseye bırakmadı, Cumhurbaşkanlığı Kupası'na abone oldu. Zafer Kalaycıoğlu, bu takımın coachu. Oyuncularının 4 ay alacaklarından mağdur edilmesi, alın teri ve emeğe yapılan haksızlıktır, Fenerbahçe'ye vurulan bir darbedir. Amatör şubeler sorumlusu Mahmut Uslu, bu olay yaşandığında acaba neredeydi?
Hedefe koşarken bazı aksilikler yaşanabilir, ödemelerde aksamalar olabilir. Haberi yalanlamak yerine çözüm yoluna gidip, meseleyi kökten halletmek daha doğru olur.
Doğru olmayını teşhir etmek, kişi ve kurumların en doğal hakkıdır. Ama yaşanan bir olayı da, aynı kefeye koymak Fenerbahçe'ye zarar verir.
Bugüne kadar güneşi balçıkla sıvayan var mı?
İyi bayramlar

0 YORUM