ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Derbi morali!

21.03.2010

Emre Belözoğlu'nun Fenerbahçe için ne kadar önemli bir oyuncu olduğu, Gaziantep maçında da gözüktü. Emre de bunu çok iyi biliyor. Ama aşırı gerginliği, kontrolsüz hareketleri, Emre'nin tecrübesine yakışmıyor.

Emre Belözoğlu’nun Fenerbahçe için ne kadar önemli bir oyuncu olduğu, Gaziantep maçında da gözüktü. Emre de bunu çok iyi biliyor. Ama aşırı gerginliği, kontrolsüz hareketleri, Emre’nin tecrübesine yakışmıyor. Kırmızı kart görebilir ve Galatasaray derbisinde olmayabilirdi. Daum, Emre’yi devre arasında değiştirmekle belki de bu sezonun en doğru kararını verdi. Ancak bu kez de ilk yarıdaki etkili Fenerbahçe, onun yokluğunda kontrolü rakibine teslim etti.

İki hafta takımdan uzak kalmak Alex’e yaramamış. Dinlenmiş Alex, maçın adamı olmalıydı. Çabuk düşünemedi, arkadaşlarını gol pozisyonuna sokabilecek yaratıcı paslarını yapamadı. Emre de olmayınca, Fenerbahçe orta sahada çok sıkıntı çekerken, ikinci yarıda oyunun büyük kısmını kendi sahasında kabul etmek zorunda kaldı. Futbolda çabuk düşünmenin avantajını Güiza, attığı jeneriklik golle gösterdi. Fenerbahçe’nin sürekli eleştirilen İspanyol golcüsü dün attığı mükemmel golle, Sarı-Lacivertli ekibin şampiyonluk umutlarını derbiye taşıdı. Fenerbahçe, geçmiş maçlardaki ikinci yarı sendromunu Gaziantep karşısında da yaşadı. Savunmada telaşlı oynayan Sarı-Lacivertliler, orta sahada da yapılan aşırı top kayıpları yüzünden doğru dürüst hücum organize edemediler. Selçuk, Deniz Barış ve Andre Dos Santos’un topla oynama sevdası, Fenerbahçe kalesinde tehlikelerin oluşmasında önemli rol oynadı. Konuk takımdan Olcan, Beto ve Jorginho ceza alanı önünde daha sakin düşünebilseydi, Fenerbahçe rakibi karşısında da skor olarak sıkıntı yaşayabilirdi.  Son 6 maçında 1 galibiyet alan ve 12 puan kaybeden Fenerbahçe için Gaziantep maçını kazanmak çok önemliydi. Karşılaşmanın geneline baktığımızda, Fenerbahçe’nin iyi oynamadığı bir maçı 3 puanla bitirdiğini söyleyebiliriz.

0 YORUM